Het Congres van de Nationale Partij Suriname (NPS) zal volgende week, op zaterdag 28 juni, goedkeuring moeten geven aan voordrachten van de partij voor ministersposten en het vicepresidentschap. Het congresbestuur heeft de structuren uitgenodigd voor deze vergadering. Het gaat om het Hoofdbestuur, de afdelingen, onderafdelingen, de Adviesraad, de Jongerenraad, het Japin, de leden van het parlement en de Staatsraad, Districts- en Ressortraden, de stichtingen, verenigingen en alle overige structuren.
Bij deze vergadering worden drie kandidaat-ministers voorgedragen, voor de ministeries van Onderwijs, Wetenschap & Cultuur, Sociale Zaken & Volkshuisvesting en die van Olie, Gas & Milieu. Ook de kandidaat-vicepresident zal worden voorgedragen. Het is zo goed als zeker dat Gregory Rusland kandidaat is voor dat laatste. De NPS zal ook een eerste vervanger van de vicevoorzitter van De Nationale Assemblée voordragen in het parlement.
Bij de vergadering zal partijvoorzitter Rusland het Congres informeren over het verloop van de regeringsformaie en de overige politieke actualiteiten. Hieronder het overzicht van de partijen die voordrachten zullen doen voor diversie posten:
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..