Tekst en beeld
PARAMARIBO — NPS-voorzitter Gregory Rusland heeft volle mandaat om verder te gaan met de samenwerking om een coalitie te vormen met de NDP, ABOP, BEP, A20 en Pertjajah Luhur. Dat besluit is zondagmiddag tijdens een drukbezochte spoedcongres genomen. Rusland had dinsdag reeds een intentieverklaring met de overige voorzitters getekend.
Echter, die stap stuitte op ernstige kritiek van oud partijtoppers onder wie voormalig president en erevoorzitter Ronald Venetiaan, en oud parlementariër Arnold Kruisland. “Ik vind het verschrikkelijk”, zei Venetiaan eerder in een interview met radio ABC. De ere voorzitter zal zich om die reden voorlopig ook niet meer laten zien in het NPS-hoofdkwartier Grun Dyari.
Met het mandaat van het congres is alle kritiek van de tafel geveegd. “Ik wil jullie hartelijk dank zeggen voor het vertrouwen dat jullie in mij hebben gesteld om te komen tot de eerstvolgende coalitie“, benadrukte Rusland nadat hij het mandaat kreeg om verder te gaan met de vijf overige partijen. “We moeten het besluit van de structuren respecteren. Laten wij onze schouder naast elkaar zitten om ervoor te zorgen dat de NPS succesvol zal zijn in deze samenwerking“, aldus de voorzitter. Naar verluidt tekenen de partijen zondagmiddag een regeerakkoord.
- Panka: “Er is een nationale verzoening nodig”..
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- Een kreet van stil protest..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..