PARAMARIBO — De post-masteropleiding Wetgeving van de Anton de Kom Universiteit (Adek) is door het nationaal orgaan voor accreditatie (Nova) voor zes jaar geaccrediteerd. De tweejarige post-masteropleiding, in oktober 2023 geïnitieerd door Adek en het ministerie van Justitie en Politie heeft als doel overheidsjuristen te vormen tot gespecialiseerde wetgevingsjuristen die, na succesvolle afronding, bekwaam zijn in het voorbereiden van kwalitatief hoogwaardige wetgeving. “De opleiding is ontworpen om toonaangevend te zijn op het terrein van de Surinaamse wetgeving en de dynamiek van haar ontwikkeling”, schrijft het Adek dinsdag in een persbericht.
Met de opleiding, die wordt verzorgd op de Faculteit der Juridische Wetenschappen, werd in december 2023 opgestart met 29 overheidsjuristen. Ze bouwt voort op de masteropleiding Rechtswetenschappen. Het programma biedt een verdiepende specialisatie in het wetgevingsdomein. In het curriculum van deze academische beroepsopleiding wordt al in een vroeg stadium de ontwikkeling van een onderzoekende attitude, academische onderzoeksvaardigheden en specifieke wetgevingsvaardigheden geïntegreerd. Tevens wordt de verdere ontplooiing van academische en juridische competenties van de studenten nagestreefd.ADVERTISEMENT
“De tweejarige post-masteropleiding heeft als doel overheidsjuristen te vormen tot gespecialiseerde wetgevingsjuristen”
De vijf thematische clusters of leerlijnen zijn wetgeving, context van wetgeving, staats- en bestuursrecht, internationaal en Caricom-recht en wetgevingsvaardigheden. In een persbericht geeft Adek aan dat afgestudeerden specifieke kennis, vaardigheden en professionele attitudes verwerven, waaronder omgevingsbewustzijn, probleemanalytisch vermogen, juridische professionaliteit, samenwerkingsgerichtheid, resultaatgerichtheid, oordeelsbekwaamheid en uitdrukkingsvaardigheid. Deze zijn noodzakelijk voor het competent functioneren als wetgevingsjurist en het concipiëren van kwalitatieve wetgeving.ADVERTISEMENT
Het docentenkorps van de opleiding bestaat voor ten minste 75 procent uit gepromoveerde docenten van de Faculteit der Juridische Wetenschappen, Nederlandse universiteiten en de Universiteit van Curaçao. De overige docenten beschikken over substantiële expertise in vaardigheden die essentieel zijn voor de professionele uitoefening van het wetgevingsjuristschap.
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..
- Evaluatie Gezinswet moet leiden tot betere bescherming werk…..
- Salarbaks troeft Burleson af in tweede etappe sneldamtoerno…..
- Adoptie in het nieuw BW..
- Santokhi installeert commissie schoolbusvervoer..
- Minister Sewdien opent moderne landbouwstructuur: “Tijd voo…..
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..
- Raghoebarsing optimistisch over herstructurering staatsbedr…..
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte..
- Sol ontkent valse beschuldigingen in statement..
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..