PARAMARIBO — De post-masteropleiding Wetgeving van de Anton de Kom Universiteit (Adek) is door het nationaal orgaan voor accreditatie (Nova) voor zes jaar geaccrediteerd. De tweejarige post-masteropleiding, in oktober 2023 geïnitieerd door Adek en het ministerie van Justitie en Politie heeft als doel overheidsjuristen te vormen tot gespecialiseerde wetgevingsjuristen die, na succesvolle afronding, bekwaam zijn in het voorbereiden van kwalitatief hoogwaardige wetgeving. “De opleiding is ontworpen om toonaangevend te zijn op het terrein van de Surinaamse wetgeving en de dynamiek van haar ontwikkeling”, schrijft het Adek dinsdag in een persbericht.
Met de opleiding, die wordt verzorgd op de Faculteit der Juridische Wetenschappen, werd in december 2023 opgestart met 29 overheidsjuristen. Ze bouwt voort op de masteropleiding Rechtswetenschappen. Het programma biedt een verdiepende specialisatie in het wetgevingsdomein. In het curriculum van deze academische beroepsopleiding wordt al in een vroeg stadium de ontwikkeling van een onderzoekende attitude, academische onderzoeksvaardigheden en specifieke wetgevingsvaardigheden geïntegreerd. Tevens wordt de verdere ontplooiing van academische en juridische competenties van de studenten nagestreefd.ADVERTISEMENT
“De tweejarige post-masteropleiding heeft als doel overheidsjuristen te vormen tot gespecialiseerde wetgevingsjuristen”
De vijf thematische clusters of leerlijnen zijn wetgeving, context van wetgeving, staats- en bestuursrecht, internationaal en Caricom-recht en wetgevingsvaardigheden. In een persbericht geeft Adek aan dat afgestudeerden specifieke kennis, vaardigheden en professionele attitudes verwerven, waaronder omgevingsbewustzijn, probleemanalytisch vermogen, juridische professionaliteit, samenwerkingsgerichtheid, resultaatgerichtheid, oordeelsbekwaamheid en uitdrukkingsvaardigheid. Deze zijn noodzakelijk voor het competent functioneren als wetgevingsjurist en het concipiëren van kwalitatieve wetgeving.ADVERTISEMENT
Het docentenkorps van de opleiding bestaat voor ten minste 75 procent uit gepromoveerde docenten van de Faculteit der Juridische Wetenschappen, Nederlandse universiteiten en de Universiteit van Curaçao. De overige docenten beschikken over substantiële expertise in vaardigheden die essentieel zijn voor de professionele uitoefening van het wetgevingsjuristschap.
- ERFENIS WIJDENBOSCH..
- Respect voor alle moeders..
- Overdaad..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor vakmensen in …..
- President brengt ode aan moeders..
- Wereldkampioenen naar Suriname voor aftrap Salsuri 2025..
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg..
- Transvaal in slotseconden naast Robinhood..
- My Health-app geeft burgers toegang tot eigen medisch dossi…..
- Transvaal in slotseconden langs Robinhood..
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand..
- Maya de Lacoste: ‘Een moeder is alles voor een kind’..
- Familieconflict tussen tante en nichtje eindigt op politieb…..
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedrag…..
- CHAN PROBEERT OOK JONGEREN TE STRIKKEN..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..
- Verkiezingsdebat Suriname 2025: politieke partijen klaar vo…..
- Wat moet er veranderen?..
- ‘Aan de kracht achter onze samenleving’..
- Mathoera overweegt stap naar hoogste ambt: “Suriname heeft …..