Een huisarts uit Noorwegen is veroordeeld tot 21 jaar celstraf voor het verkrachten van zeventig vrouwen tijdens behandelingen. Ook is de 55-jarige Arne Bye schuldig bevonden aan het misbruiken van zijn positie als arts om seks te krijgen.
De verkrachtingen vonden plaats tussen 2004 en 2022. Tijdens medische onderzoeken zaten de vrouwen in een gynaecologische stoel en stak de arts vingers en voorwerpen bij hen naar binnen, terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Daarnaast stimuleerde hij bij sommige vrouwen hun clitoris. Deze handelingen gelden als verkrachting.
Volgens Noorse media wisten de slachtoffers niet dat wat de arts deed niet mocht en konden ze ook niet zeggen dat ze dit niet wilden. In een aantal gevallen heeft de arts de verkrachting gefilmd.
Een van de slachtoffers was ten tijde van het misbruik veertien jaar. De arts heeft schuld bekend aan een deel van de voorvallen.
Ernstige schending vertrouwenDe rechter oordeelt dat het misbruik “een ernstige schending van het vertrouwen van de vrouwen is”, en dat de arts met zijn daden ook het vertrouwen in de gezondheidszorg van artsen schaadt.
Naast de gevangenisstraf heeft de rechter ook bepaald dat Bye zijn beroep niet meer mag uitoefenen en dat hij de misbruikte vrouwen een schadevergoeding moet betalen.
Het is nog niet bekend of de arts in hoger beroep gaat tegen de uitspraak.
- Geen personen uitgesloten in nieuwe regering..
- VHP spreekt medeleven uit na tragisch bootongeval..
- 21 Arbeidsinspecteurs beëdigd tot BAVP..
- Illegale sloop monumentaal pand Dr. J.F. Nassylaan stilgele…..
- Atompai zal bewilligen voor parlement; zal geen bestuurlijk…..
- NPS kiest voor coalitie met NDP ondanks historische bezware…..
- Gaat Nurmohamed de Van ’t Hogerhuysstraat nog aanpakken of …..
- OKB verzoekt Biza om spoedige actie: stemverwerking Wanica …..
- Vriend aangehouden na mishandeling vriendin..
- Snik of Zegen voor El Dorado?..
- Man op klaarlichte dag beschoten in Paramaribo..
- Bootongeval Marowijnerivier: drie doden, vier vermist, vijf…..
- Moody’s: ‘Nieuw IMF-programma cruciaal voor economische sta…..
- Nieuwe coalitie belooft hoop en herstel voor Suriname..
- Irak onderzoekt vissterfte in zuidelijke moerassen..
- Bentley breekt records 🏁Meer winst in 4 jaar dan in eerste …..
- Illegale sloop monument aan Dr. J.F. Nassylaan stopgezet..
- Mexicaanse kartels rekruteren buitenlandse ex-militairen: e…..
- Politie over bootongeval: 3 overleden, 4 vermist en 5 gered..
- Politiebericht: Zeker drie doden, vier vermisten en vijf ov…..
- Monumentenzorg: Illegale sloop monument Nassylaan stopgezet..