Een huisarts uit Noorwegen is veroordeeld tot 21 jaar celstraf voor het verkrachten van zeventig vrouwen tijdens behandelingen. Ook is de 55-jarige Arne Bye schuldig bevonden aan het misbruiken van zijn positie als arts om seks te krijgen.
De verkrachtingen vonden plaats tussen 2004 en 2022. Tijdens medische onderzoeken zaten de vrouwen in een gynaecologische stoel en stak de arts vingers en voorwerpen bij hen naar binnen, terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Daarnaast stimuleerde hij bij sommige vrouwen hun clitoris. Deze handelingen gelden als verkrachting.
Volgens Noorse media wisten de slachtoffers niet dat wat de arts deed niet mocht en konden ze ook niet zeggen dat ze dit niet wilden. In een aantal gevallen heeft de arts de verkrachting gefilmd.
Een van de slachtoffers was ten tijde van het misbruik veertien jaar. De arts heeft schuld bekend aan een deel van de voorvallen.
Ernstige schending vertrouwenDe rechter oordeelt dat het misbruik “een ernstige schending van het vertrouwen van de vrouwen is”, en dat de arts met zijn daden ook het vertrouwen in de gezondheidszorg van artsen schaadt.
Naast de gevangenisstraf heeft de rechter ook bepaald dat Bye zijn beroep niet meer mag uitoefenen en dat hij de misbruikte vrouwen een schadevergoeding moet betalen.
Het is nog niet bekend of de arts in hoger beroep gaat tegen de uitspraak.
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..
- Yelyco en Condor op herhaling vrouwen volleybalfinale, Yell…..
- Column: Een appel te schillen..
- VSB roept op tot snelle formatie en koersvaste regering..
- Vakbeweging niet blij met onderbrengen Arbeid bij Volksgezo…..
- Kelvin Koniki en Sorayadebie Jhagroe vertegenwoordigen Suri…..
- MISPLAATSTE EUFORIE?..
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd..
- SLM schrapt vluchten naar Frans-Guyana vanwege EU-vliegverb…..
- ECD treft vervallen producten en ondeugdelijke kassasysteme…..
- Suriname in de schijnwerpers: tragikomedie van deze week (1…..
- Nieuwe pelotonscommandanten klaar voor leidinggevende taken..
- Surinaamse Troefcallbond viert 40-jarig jubileum..
- BEP vraagt blijvende aandacht voor veiligheid op waterwegen..
- President Santokhi betuigt medeleven na bootramp Marowijne..
- Guyana: Zakenman Mohamed aangeklaagd voor belastingontduiki…..
- Pigot verdedigt samenwerking NPS met NDP..
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproduc…..
- Hoofdstembureau Commewijne stelt verkiezingsresultaten vast…..
- Caricom-voorzitter Mottley feliciteert Simons met verkiezin…..
- Vluchten SLM gaan normaal door..