Leerkrachten van de Prinses Beatrixschool, de basisschool op Stoelmanseiland, zijn nog steeds ontevreden. Voor deze school is er nog steeds geen oplossing voor het tekort aan leerkrachten. De school draait momenteel met slechts vier onderwijsgevenden. Vanuit het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) was aangegeven dat er een oplossing zou komen, maar die is tot nu toe uitgebleven, zegt waarnemend schoolleider Melitscha Atomang.
Het afgelopen jaar hebben ouders, het traditioneel gezag en de leerkrachten van beide lokale scholen een protestactie gehouden om de aandacht van het ministerie te vragen voor het tekort aan leerkrachten en de late start van de scholen. “Er is geen verandering in hun situatie, ondanks het protest. De situatie blijft hetzelfde. Tot nu toe zijn er geen nieuwe leerkrachten gestuurd, maar we werken gewoon door”, zegt de schoolleider.
Ismelda Schalkwijk, schoolleider van Mulo Stoelmanseiland, zegt dat het probleem op haar school wél is opgelost. “De leerkrachten van het lbo helpen nu op de muloschool. Ik heb er zelfs een nieuwe kracht bij gekregen, dus alles is nu weer normaal.” De samenwerking verloopt goed. “Er zijn extra uren ingelast. De leerlingen krijgen nu geschiedenis in plaats van tekenen, wat niet hun eerste keus is. Maar op dit moment hebben we geen andere oplossing”, laat de directeur weten. Er ontbreken nog steeds leerkrachten voor lichamelijke opvoeding, beeldende vorming, tekenen, wiskunde en de vakken die zijn toegevoegd vanwege curriculumvernieuwingen.
Directeur Sandra Panka-Bijlhout van de Evangelische Broedergemeente Suriname (EBGS) meent echter dat de Prinses Beatrixschool normaal functioneert. “We hebben het zodanig georganiseerd dat er les kan worden gegeven. Met het team hebben we afspraken gemaakt over hoe er les wordt gegeven in het binnenland. Er zijn ook gesprekken gevoerd met het traditioneel gezag. We doen ons best binnen de beperkingen en de mogelijkheden die we hebben. We proberen de school goed draaiende te houden”, aldus Panka-Bijlhout.
- Telesur doneert SRD 650.000 aan AZP..
- Tropenbos Suriname versterkt ontwikkeling in Para door du…..
- NPS, ABOP en NDP registreren zich met grote aanhang bij Cen…..
- Breaking: ABOP’er Belfort sluit zich aan bij de NDP..
- Edward Belfort nu lid van de NDP..
- Jason Gummels verruilt VHP voor NDP..
- BLAUWMEER STROMAN POLITIEK..
- Eerbetoon aan familie Bibas in Buenos Aires..
- Belasting over vastgoed in Nederland en Suriname: Wie mag h…..
- Jongeren en werkgevers in dialoog over toekomst arbeidsmark…..
- Politieposthuis 6 officieel heropend..
- Verdachte die inreed op politieambtenaar tijdens “operatie …..
- Ook VHP’er Jason Gummels bij de NDP..
- Partner aangehouden voor mishandeling en bedreiging zwanger…..
- Pakittow toegetreden tot de NDP; met helikopter aangekomen..
- Autobestuurdter laat leven bij aanrijding op de Oost-Westve…..
- Poku Krutu voorziet in grote behoefte..
- Breaking: Pakittow toegetreden tot de NDP..
- Maatregelen voor bloedveiligheid: Tijdelijke samenwerking m…..
- Ramadan als politiek wapen!..
- Paus Franciscus verkeert in kritieke toestand..