Hoewel de digitale loonstrook bij ambtenaren steeds meer ingeburgerd raakt, zijn er nog altijd personeelsleden die vasthouden aan de papieren variant. Van de ongeveer 50.000 ambtenaren in Suriname hebben inmiddels 49.146 zich geregistreerd voor de digitale loonstrook, een percentage van 98. Arnold Amatkarijo, directeur van het Centraal Bureau Mechanische Administratie (Cebuma), noemt dit een positief resultaat, maar ziet liever dat álle ambtenaren gebruikmaken van de digitale optie.
Sinds de overheid vorig jaar de digitale loonstrook lanceerde, kunnen ambtenaren op elk gewenst moment en vanaf iedere locatie hun loongegevens inzien. Dat levert niet alleen gemak op, maar ook een forse kostenbesparing voor de overheid. Bovendien draagt de digitalisering bij aan duurzaamheid door minder gebruik van papier en inkt.
Toch ervaart een kleine groep ambtenaren nog drempels. Niet iedereen beschikt over een smartphone of weet goed om te gaan met de digitale systemen. Een belangrijk struikelblok is het aanvragen van een digitale ID, een noodzakelijke stap om toegang te krijgen tot de online loonstrook.
“Ik ben begonnen met de aanvraag maar kon niet verder,” vertelt een ambtenaar. In zulke gevallen moeten medewerkers alsnog bij hun loonadministratie terecht voor een uitgeprinte versie.
Amatkarijo benadrukt dat er ondersteuning beschikbaar is via de servicedesk van e-gov en via de loonadministraties. “Lukt het niet digitaal, dan kunnen ambtenaren hun loonstrook nog steeds op de oude manier ophalen. Dat deden ze vroeger ook,” zegt hij.
- ‘Onoplettende’ DNA-leden..
- Samenwerking cruciaal voor gezondere toekomst..
- Juspol-minister Monorath bij Hof van Justitie: ‘Waarborgen …..
- VES: “President Simons moet fiscale discipline waarmaken…..
- Cuba wil sterkere positie Spaans in Surinaams onderwijs..
- TCT-minister en IDB-delegatie bespreken urgente onderwerpen…..
- Zorgovereenkomst zorgt voor debat in De Nationale Assemblee..
- Minister GBB werkt aan ontsluiting naar gebieden van uitgeg…..
- George Ramjiawansingh laat onuitwisbare stempel achter op S…..
- Voormalig coalitie-DNA-lid tankte voor SRD 165.000 gratis b…..
- Hof van Justitie legt nadruk op toegankelijke rechtspraak i…..
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal tijdelijk stilgelegd..
- Tiener ingesloten wegens oplichting en verduistering..
- Rudy Eugene Eijndhoven (69) Paramaribo 9-8-2025..
- Maandelijks overleg korpsleiding en politiebond..
- VS-mensenrechtenrapport Suriname 2024: Rechten op papier, k…..
- Hoofd Examenbureau roept op tot rust en focus voor 1200 AVO…..
- ‘Ik ben in mijn goede naam en eer aangetast’, zegt Gangabis…..
- DNA keurt Begroting 2025 goed..
- Robinhood-trainer Gödeken: ‘We weten wat de kansen en bedre…..
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen..