Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) staat voor een uitdaging nu het aantal leerkrachten dat zal deelnemen aan de komende verkiezingen moet worden vastgesteld. Minister Henry Ori heeft tijdens de persconferentie na de regeringsraadvergadering aangegeven dat naar verwachting meer dan 25 procent van de leerkrachten zich kandidaat zal stellen voor de verkiezingen, gebaseerd op de kandidatenlijsten van diverse politieke organen zoals De Nationale Assemblee, de districts- en ressortsraden.
Minister Ori wees ook op een circulaire van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza), waarin is aangegeven dat leerkrachten die op de kandidatenlijsten staan, recht hebben op vrijstelling om campagne te voeren. Dit recht is ook wettelijk vastgelegd. De schoolleiders moeten nu nagaan of de leerkrachten die op deze lijsten staan, dit daadwerkelijk kunnen onderbouwen met het juiste bewijsmateriaal.
De deelname van zoveel leerkrachten aan de verkiezingen heeft echter directe gevolgen voor het onderwijsproces, vooral gezien het al bestaande tekort aan leerkrachten. Het ministerie van Onderwijs erkent dat dit tekort nog verder zal oplopen naarmate de verkiezingen naderen, wat voor meer onderwijskundige uitdagingen zal zorgen.
Het is duidelijk dat het tekort aan leerkrachten in de komende maanden, door de participatie van docenten aan de verkiezingen, waarschijnlijk zal toenemen en dat de situatie de komende periode aanzienlijk verergerd kan worden.
- Zeven grote hotelprojecten in de pijplijn..
- Nieuwe internationale airport is ‘honderd procent local con…..
- Geen tariefsverhoging voor boothouders Commewijne ondanks s…..
- Oorbellen van meer dan 700.000 euro uitgepoept nadat dief z…..
- Politiebericht over dood meisje door verdrinking..
- Optsu geeft voorkeur aan kandidaten met maatschappelijk dra…..
- NDP: Intimidatie en bedreiging journaliste verwerpen..
- Man vraagt rechter om genade na stelen handtas voor ‘insuli…..
- Jeugdraad wil meer betrokkenheid van jongeren..
- 6-jarige slachtoffer dat na verdrinking werd gereanimeerd e…..
- IMF programma na drie zware jaren voorbij..
- Politieagent overlijdt na zware aanrijding..
- Ambtenaren en diplomaten volgen internationale onderhandeli…..
- Toch geen gevecht tussen ‘Bigi Boy’ en Verhoeven..
- Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wa…..
- Hof van Justitie stelt PVP in het gelijk: Precedent voor re…..
- Reactie op de juridische analyse van de heer Hellings..
- PVP kan geen kandidatenlijst samenstellen door beperkte tij…..
- Pensioenfonds Suriname: Deze week correctie foutieve uitbet…..
- NDP verwerpt intimidatie journalist; dringt aan op snel ond…..
- Verkeersmaatregelen op 25 maart wegens indiening kandidaten…..