De logo’s van de partijen in OPTSU. SPA stapt eruit. Beeld: Starnieuws.
Nog geen maand na de geproclameerde samenwerking binnen de politieke partij OPTSU, is de Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA) eruit gestapt. Die partij heeft op 18 februari, samen met de Progressieve Arbeiders en Landbouw Unie (PALU) en Wi Sranan, de samenwerking wereldkundig gemaakt. Bijna twee weken erna hebben nog drie partijen zich toegevoegd aan de samenwerking. De zes samenwerkende partijen wilden een sterk middenblok vormen; men heeft de eigen vlag en identiteit losgelaten om dit doel te realiseren. Echter, de gesprekken over de kandidatenlijst, zorgden voor enorme spanningen.
De SPA zegt in een persverklaring dat het besluit werd genomen na een spoedstructurenvergadering gisteravond. De negatieve en publieke uitspraken over SPA-bestuursleden, zonder daarover eerst intern overleg te voeren, was de druppel te veel. Er is daardoor geen vertrouwen in de toekomstige samenwerking. In de verklaring zegt de SPA dat de uitspraken immers gedaan zijn zonder dat de partij de gelegenheid is geboden om eventuele vragen te bespreken en verdachtmakingen te ontzenuwen.
Eerder heeft samenwerkingspartner Wi Sranan, via voorzitter Newalsing ‘Newara’ Nankoesing publiekelijk gezegd niet te accepteren dat Wayne Telgt wordt voorgedragen als lijsttrekker van OPTSU. Guno Castelen (SPA) verklaarde daarop dat hij een oorlog binnen de samenwerking niet uit de weg gaat.
De SPA benadrukt dat haar keuze voor de lijsttrekker, hoewel dit als issue is gerezen en ook binnen de combinatie is besproken, niet leidend is geweest voor haar besluit. De partij gaat zich beraden over de volgende stap.
Intussen zoekt SPA andere parters op. Er is gesproken met de samenwerkende partijen Alternatief 2020, Democratie en Ontwikkeling in Eenheid (DOE) en Partij voor Recht en Ontwikkeling (PRO), zonder succes. De SPA gaat waarschijnlijk richting de Nationale Partij Suriname (NPS). Noch de SPA en de nu voormalige partners binnen OPTSU, noch de NPS waren bereikbaar voor commentaar.
Onze nieuwsdienst verneemt van een betrouwbare bron dat OPTSU vanavond een bijeenkomst heeft. Er wordt verwacht dat zij na vanavond ook met een verklaring komt.
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- Bewolkte lucht met af en toe wat buien..
- Grassalco en Volksgezondheid tekenen overeenkomst..
- Trump overweegt strengere sancties tegen Rusland totdat vre…..
- Chayenne Vos (23) Paramaribo 5-3-2025..
- Francina Overman (90) Wanica, Suriname 4-3-2025..
- Vrouwen wereldwijd eisen einde geweld en ongelijkheid..
- Inheemse gemeenschap uit Coeroeni Ressort bezoekt DNA..
- Kerkdijk: Onderwijs in crisis; ministerie blijft in gebreke..
- Vrouwen op Internationale Vrouwendag geëerd voor bijdrage a…..
- Brunswijk keurt uitjouwen Santokhi in Moengo af..
- Verontwaardiging over misleidende reportage D-TV Express..
- VLIEGTUIGEN VOL CUBANEN LANDEN OP ZANDERIJ..