Er is nog veel onduidelijkheid over de verdere aanpak van de problemen bij de Esther Stichting. De gesprekken van afgelopen vrijdag over de toekomst van de instelling richtten zich voornamelijk op het verbeteren van de arbeidsomstandigheden en het aanpakken van bestaande knelpunten.
De Presidentiële Commissie fungeert hierin als bemiddelaar en werkt nauw samen met betrokken partijen, waaronder de stichting, de vakbond en overheidsinstanties. Hoewel er vooruitgang wordt geboekt, ligt de verantwoordelijkheid voor de uitvoering van de gemaakte afspraken bij het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) en het bestuur van de stichting.
Een belangrijk punt in de besprekingen was het wegwerken van achterstanden. Om dit te realiseren, wordt een presentieplicht ingevoerd, bedoeld om de betrokkenheid van het personeel te vergroten en de continuïteit van de zorg te waarborgen.
Voor de medewerkers is er een positieve ontwikkeling: de voorzitter van de werkgroep, Harold Pultoo, heeft aangekondigd dat de kledingtoelage aan het einde van deze maand zal worden uitbetaald. Daarnaast heeft de commissie tijdens een inspectieronde op het terrein knelpunten vastgesteld op het gebied van renovatie en de leefomstandigheden van bewoners. Deze bevindingen vormen de basis voor gerichte verbeteringen die in de nabije toekomst zullen worden uitgevoerd.
- Medewerkers beroofd en vastgebonden bij overval op bedrijf …..
- Man in zijn been geschoten om betalingskwestie..
- Sinds 2021 geen begrotingsrekeningen naar de Rekenkamer..
- Overheidsfunctionarissen aangescherpt in internationaal ond…..
- Plantage-eigenaren vechten tegen dreigend grondverlies..
- Man met schotwond naar ziekenhuis afgevoerd na schietincide…..
- Uitbetaling SRD 800 studietoelagen begonnen..
- President geeft startsein voor uitbetaling studietoelage..
- Brunswijk: “Er is geen onrust binnen de ABOP”..
- Uitbetaling studententoelage van start via Uni5Pay en banko…..
- Nieuw minimumuurloon officieel van kracht, beschikking gepu…..
- 2.633 militairen bevorderd in afgelopen regeerperiode..
- Vrijheid..
- PL klaar om deel te nemen aan coalitie na verkiezingen..
- Dodental aardbeving Myanmar passeert 1.600..
- 18-jarige in verzekering gesteld die zwakbegaafde vrouw mis…..
- Eerlijke verkiezingen..
- Tiener aangehouden na seksueel misbruik zwakbegaafde vrouw …..
- Regering ondersteunt padieprijs om rijstsector te stabilise…..
- KPS eert 34 collega’s die tijdens hun werk overleden..
- 18-jarige jongeman die zwakbegaafde vrouw in ziekeninstelli…..