De Nationale Ontwikkelingsbank (NOB) zet zich actief in om studenten te informeren over de mogelijkheden van studiefinanciering, maar toch melden zich niet veel studenten aan voor de producten van de bank. Dat zegt Rabia Abdoelrahman, manager van de afdeling Human Capital Credits van de NOB.
“Wij doen er alles aan om onze producten onder de studenten bekend te maken. We nemen deel aan open dagen van verschillende opleidingen, organiseren roadshows in de districten en geven presentaties. Vorig jaar hadden we zelfs een persmoment met alle media. Toch zien we dat studenten zich niet massaal aanmelden,” aldus Abdoelrahman.
Voor 2024 zijn er in totaal 268 aanvragen binnengekomen, waarvan 21 afkomstig van studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) en slechts een van het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL). Voor dit jaar zijn er tot nu toe 59 aanvragen, waarvan 4 van AdeKUS en geen van het IOL.
Slechts twee aanvragen in 2024 werden afgewezen omdat het ging om leningen voor buitenlandse studies; 17 procent van de overige aanvragen leidde niet tot een lening doordat studenten introkken, de lening aanhielden of de aanvraag niet compleet maakten.
Ondanks het lage aantal aanmeldingen ziet de NOB wel een toename in het aantal aanvragen. “Vanaf 2023 zijn de aanvragen verdubbeld; daarvoor lag het aantal jaarlijks rond de 130 tot 150 studenten. Dankzij onze inspanningen zien we een lichte groei, maar we blijven doorgaan met promotie,” aldus Abdoelrahman.
- Vice-president hekelt overbodige benoemingen bij de overhei…..
- BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet dele…..
- Kwikvervuiling groeiend gevaar voor bewoners Wanica..
- Tweede verkeersdode in de Verkeersveiligheidsmaand..
- Wie beschermt ons land nu?..
- Nicolina Elisabeth Enser..
- Inflatie stijgt naar 8 procent, wisselkoers verder onder dr…..
- OGA pakt binnenstad aan met bermonderhoud..
- President Simons: ‘Zero tolerantie voor corruptie’..
- Oplevering nieuwe toilettengroep praktijkcentrum Drambrande…..
- KPS buurtmanagers starten drie betekenisvolle projecten.
- ‘Gouden koe’ beetpakken..
- Jaloerse vrouw aangehouden na gewelddadige aanval bij ABOP-…..
- Ex-kartelbaas Ismael “El Mayo” Zambada bereid schuld te bek….
- Macron wil vierzijdig overleg over Oekraïne met Europa.
- Baasaron zoekt partnerschap met bedrijfsleven: intentie, ma….
- Grondconflict in Reeberg: Familie claimt verkaveling van hu….
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen op vuilstor…..
- Haat is hun wapen – en jij bent het slachtoffer.
- Drake ontvangt gesigneerd George “The Iceman” Gervin-tr….
- ‘Superman’ en ‘F1’ duwen naar $600 miljoen aan de box offic….