De Nationale Ontwikkelingsbank (NOB) zet zich actief in om studenten te informeren over de mogelijkheden van studiefinanciering, maar toch melden zich niet veel studenten aan voor de producten van de bank. Dat zegt Rabia Abdoelrahman, manager van de afdeling Human Capital Credits van de NOB.
“Wij doen er alles aan om onze producten onder de studenten bekend te maken. We nemen deel aan open dagen van verschillende opleidingen, organiseren roadshows in de districten en geven presentaties. Vorig jaar hadden we zelfs een persmoment met alle media. Toch zien we dat studenten zich niet massaal aanmelden,” aldus Abdoelrahman.
Voor 2024 zijn er in totaal 268 aanvragen binnengekomen, waarvan 21 afkomstig van studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) en slechts een van het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL). Voor dit jaar zijn er tot nu toe 59 aanvragen, waarvan 4 van AdeKUS en geen van het IOL.
Slechts twee aanvragen in 2024 werden afgewezen omdat het ging om leningen voor buitenlandse studies; 17 procent van de overige aanvragen leidde niet tot een lening doordat studenten introkken, de lening aanhielden of de aanvraag niet compleet maakten.
Ondanks het lage aantal aanmeldingen ziet de NOB wel een toename in het aantal aanvragen. “Vanaf 2023 zijn de aanvragen verdubbeld; daarvoor lag het aantal jaarlijks rond de 130 tot 150 studenten. Dankzij onze inspanningen zien we een lichte groei, maar we blijven doorgaan met promotie,” aldus Abdoelrahman.
- Tiener springt vermoedelijk van Wijdenboschbrug.
- Schuldenberg tikkende tijdbom..
- Minister Tsang legt bouw nieuwe DNA-vergaderzaal stil..
- EBS blijft extra inkomsten overmaken ondanks hogere kosten ….
- Amerikaanse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Tien jaar knutselen aan de norm – en het onderwijs blijft a….
- Zendaya’s aankomende film- en tv-rollen.
- Machine Gun Kelly geeft dochter auto voor verjaardag.
- Metro Boomin krijgt procesdatum in civiele verkrachtingszaa….
- MadeiSu herdenkt 172 jaar Madeirese immigratie..
- Amerikaanse ambassadeur bezoekt president Simons: focus op …..
- Uitspraak zedenzaak voorganger op 19 augustus..
- Opmerkelijk – Oudste menselijke artefacten ontdekt op Sulaw….
- Suriname derde grootste offshore olie-investeringsbestemmin….
- Minister Pokie: vervuild sociaal bestand bevat soms zelfs a…..
- Weetje van de dag – Vandaag in 1914: Panamakanaal open voor….
- Franse luchtverkeersleider geschorst die ‘Free Palestine’ ….
- President Peru verleent oud-militairen pardon voor mensenre….
- Mexico zet 26 hooggeplaatste kartelleden uit die door VS ge….
- Surinaamse Boksbond werft boksers..
- OS Kampong Baroe wint knutselwedstrijd gebouwd erfgoed..