Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood, ondanks dat er losgeld was betaald voor hun vrijlating. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Drie van de ontvoerde inwoners uit het dorp Banga waren zwangere vrouwen.
In totaal ontvoerde de gewapende bende in februari 51 mensen uit het dorp in de staat Zamfara. In ruil voor een miljoen Nigeriaanse naira (ruim 500 euro) per gijzelaar zouden ze weer worden vrijgelaten.
De inwoners van het dorp hebben het losgeld vervolgens verzameld en in twee termijnen aan de bende betaald. Toen ze dat hadden gedaan, lieten de bendeleden zaterdag zeventien vrouwen en een jonge jongen vrij. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen werden doodgeschoten.
De lokale voorman stelt dat de slachtoffers jonge mensen waren die “als schapen zijn afgeslacht”. Het is niet waarschijnlijk dat hun stoffelijke overschotten nog wordt teruggebracht naar het dorp.
Groot probleem
Ontvoeringen zijn een groot probleem in Nigeria. Gewapende criminelen, die in Nigeria bandieten worden genoemd, ontvoeren kinderen op scholen, houden mensen in auto’s aan en trekken boeren van het land, waarna ze losgeld eisen. Hoeveel ze vragen varieert; omgerekend eisen gijzelnemers tussen de 100 en 6000 euro per ontvoerd persoon.
- Duizenden wachten op voedsel, kinderen sterven aan honger i…..
- Ronald Snijders brengt single uit in verband met 50 jaar Sr…..
- Volksgezondheidsdirecteur: Inzetten van gezondheidsassisten…..
- NIEUWKOMERS..
- Shemar Rier pleit voor herinvoering van Jeugdparlement..
- Wan Okasi: ‘Moeilijke economische situatie geen excuus mens…..
- LOCAL CONTENT NIET ZALIGMAKEND..
- ‘Schaakonderwijs structureel onderdeel schoolsportvisie…..
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..
- Mexico-Stad eert 700 jaar Tenochtitlan: trots op Azteekse w….
- FUNDAMENTELE KOERSWIJZIGING BINNEN NPS VEREIST..
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag.
- AzG: meer dan 650 kinderen in Nigeria overleden door onderv…..
- Wat als Suriname niet onafhankelijk was geworden?.
- Passagiers vrezen voor hun leven tijdens vlucht naar Londen..
- Siegfried Cyril Rudolf Kenswiel (80) Den Haag 25-7-2025..
- Politiebericht over gezonken vaartuig Balingsoela..
- Afghanen die hulp aan VS verleenden, vrezen terugkeer nu he…..
- Poetini Atompai: “Maandelijks SRD 50.000 voor de samenlevin…..
- Spoed luchtvaartcongres over EU-blacklisting en FAA-dreigin….