Woensdag zijn de leden van de Staatsraad geïnstalleerd op het Presidentieel Paleis.. “Met de beëdiging wordt de continuïteit van dit belangrijke adviesorgaan voor het landsbestuur gewaarborgd”, zo sprak president Jennifer Simons.
De Staatsraad telt vijftien leden: Amzad Abdoel, Caroline Heilbron, Grasella Jozefzoon, Putridewi Amatsoemarto, Marinus Cambiel, Lorensia Karso, Gerold Sewcharan, Justina Eduards, Maalti Sardjoe, Urmila Ramlagansing, ArmandZunder, Imrick Edam, Wilgo Bilkerdijk, Soeroedjlal Torilal en Hesdy Pigot.
De Staatsraad is een adviesorgaan dat het brede maatschappelijke draagvlak van het land weerspiegelt. Vertegenwoordigers van politieke partijen, de vakbeweging en andere maatschappelijke actoren komen hier samen om te overleggen over de grote vraagstukken die het land raken.
In haar toespraak riep president Simons de pas geïnstalleerde leden op om voortvarend aan de slag te gaan. Zij sprak de hoop uit dat zowel de nieuwe leden als degenen die al langer in de raad zitting hebben, zullen bijdragen aaneen constructieve samenwerking. “Zoals we ook andere adviseurs van de president hebben, is het noodzakelijk dat uit de verschillende politieke partijen en de vakbeweging overleg plaatsvindt over kwesties die de staat raken. Ikhoop op een goede samenwerking met de Staatsraad en dat zij ons goed zullen adviseren,” aldus het staatshoofd. Ze feliciteerde de raad en benadrukte dat Suriname een voorbeeld moet zijn op het gebied van goed bestuur.
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..
- Hoofdinspecteur en onderinspecteur politie opgesloten op ve…..
- Adhin: “Nog geen duidelijkheid over beëdiging Santokhi als …..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- Rudi Carl Kross..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..
- Internationale waarnemers waarschuwen: ‘Alle ogen gericht …..
- Boldewijn hekelt wijze van indiensttredingen bij overheid..
- Adhin wil volgende week starten met begrotingsbehandeling..
- TotalEnergies en APA geven USD 2.3 miljoen voor renovatie ’…..
- Verkeersveiligheidsinstituut wil concrete acties tegen stij…..
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….