De Surinaamse private sector werkt samen om lokale bedrijven sterker te maken en beter te laten profiteren van de kansen in de olie- en gassector. Organisaties zoals het Suriname Business Forum (SBF), de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), Local Content Alliance (LCA), Local Content Development Office (LCDO) en de Suriname Energy Chamber (SEC) bundelen hun krachten om local content op een gestructureerde manier te ontwikkelen en duurzame economische groei te stimuleren.
Deze samenwerking komt voort uit maandenlange gesprekken met Staatsolie en internationale oliebedrijven, die het belang van een duidelijke strategie hebben benadrukt. Het doel is om Surinaamse ondernemers actief te laten meedoen aan grote projecten zoals het Granmorgu-project en de ontwikkeling van Blok 58.
De komende zes maanden richten de organisaties zich op een sterke betrokkenheid van lokale bedrijven bij de offshore olie-industrie. Ze werken aan een gezamenlijke aanpak voor local content en zetten in op economische diversificatie, zodat Suriname niet alleen afhankelijk blijft van olie en gas.
Binnenkort wordt de Coöperatie voor Local Content Ontwikkeling in Suriname (LCC4SR) opgericht om deze inspanningen te coördineren. Tegelijkertijd blijft vergroening een prioriteit, zodat Suriname zijn unieke status als carbon-negatief land behoudt.
Deze samenwerking heeft niet alleen impact op de olie- en gassector, maar ook op de hele economie. Er wordt ingezet op innovatie, ondernemerschap en investeringen in andere sectoren zoals landbouw, toerisme en technologie. De organisaties benadrukken dat een stabiel ondernemingsklimaat en effectief beleid essentieel zijn voor duurzame groei, ongeacht welke regering aan de macht is.
Met deze gezamenlijke inspanning wordt de basis gelegd voor een sterke en veelzijdige economie, waarin local content en diversificatie centraal staan.
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..