De regering is druk bezig om binnen twee weken een nieuwe Raad van Commissarissen (RvC) in te stellen bij de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SLM). Sinds gisteren was er veel onduidelijkheid over wat er precies gaande was binnen het bedrijf.
Eerst werd waarnemend directeur Steven Gonesh geschorst, welk besluit later weer werd teruggedraaid door de RvC. De openbare sollicitatie voor de functie van president-commissaris is al een stap richting de installatie van een nieuwe raad.
Vicepresident Gregory Rusland zei tijdens een persmoment voor de vergadering van de Raad van Ministers dat er in de kwestie rond de SLM vooral rust nodig is. “Suriname heeft het bedrijf nodig en olie op het vuur gooien is geen oplossing,” aldus de bewindsman.
Wanneer straks een nieuwe RvC geïnstalleerd wordt, zal er hard gewerkt worden om te kijken hoe het bedrijf uit de problemen gehaald kan worden. Rusland wilde zich niet uitlaten over een mogelijke nieuwe directeur, aangezien de focus nu ligt op het benoemen van een nieuwe raad. Hij benadrukte dat er een goed onderzoek moet komen en dat mensen geen zaken moeten aandragen die niet op waarheid berusten.
Rusland wil dat het reizend publiek op dit moment vertrouwen blijft houden in de SLM en dat de maatschappij kan waarmaken waar zij voor staat. Naar verluidt stuit de RvC op enkele bedragen die Gonesh zou hebben ontvangen. Rusland zei dat de regering hier verder niet op wenst in te gaan. Pas wanneer alle informatie binnen is, zal de regering zich over deze kwestie uitspreken.
President Jennifer Simons zal spoedig een onderhoud hebben met Gonesh over de recente ontwikkelingen binnen de SLM.
- Tsang wil eigen asfalt- en betonfabriek voor de staat..
- Jonge ondernemers ronden YIEPS succesvol af..
- Gonesh beraadt zich met advocaat over stappen tegen RvC SLM..
- Hunswijk tevreden over ambtsperiode, maar infrastructuur bl…..
- Ambassadeur Khargi op matje geroepen..
- Klachtenbureau GBB opent deuren voor burgers.
- Republic Bank breidt ATM-service uit met USD-opnames.
- Ambassadeur Khargi moet zich verklaren bij minister Bouva..
- NH-minister: ‘Optreden tegen illegale goudwinning blijft ee…..
- Surinaamse Nederlander Jaitsen Singh (80) moet uit Amerikaa…..
- RvC SLM ‘totaal onbevoegd’ om Gonesh zwijgverbod op te legg…..
- Onbewoonde woning in Wageningen verwoest door brand..
- ‘Mensen met een beperking verdienen volwaardige kansen’..
- President Simons spreekt 20ste Synode EBGS toe.
- Landveld: RvC moest besluit SLM terugdraaien.
- GranMorgu-project geeft Suriname vliegende start in 2025..
- Geblesseerde Tolud helpt Koi Carper aan tweede hoofdklasse …..
- 41-jarige Surinaamse man vermoord in België..
- Bouva: distributie Indiase voedselpakketten via bestaande s….
- SEOB: Oplopende staatsschuld en zwakke overheidsfinanciën b…..
- KPS komt met bodycams als onderdeel van veiligheidsaanpak..