De aanstaande regering‑Simons heeft het advies gekregen om te onderzoeken of de implementatie van een nieuw IMF‑programma in de komende jaren haalbaar en wenselijk is. Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning benadrukt dat de Surinaamse economie nog fragiel is en op eigen kracht onvoldoende groeipotentieel heeft.
Tijdens een persconferentie wees Raghoebarsing erop dat samenwerken met multilaterale instellingen, zoals het IMF, de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB), de Wereldbank of de Islamic Development Bank, aanzienlijke voordelen biedt. “Het IMF hanteert momenteel lage rentetarieven en bij een succesvolle uitvoering kan Suriname rekenen op een gunstige internationale rating,” aldus de minister. Bovendien beschikt het Internationaal Monetair Fonds over waardevolle technische expertise.
Raghoebarsing gaf aan dat dit advies expliciet is voorgelegd aan de nieuwe regering. Hij toonde zich verheugd over de aanwijzingen van NDP‑voorman Ramon Abrahams om een vervolgtraject met het IMF te overwegen. De vertrekkende bewindsman noemt die benadering zowel respectvol als verstandig. Hij heeft de multilaterale instellingen verzocht kort na de formatie een presentatie te geven over de beschikbare opties.
Volgens Raghoebarsing zijn de noodzakelijke harde maatregelen al genomen, waardoor Suriname nu kan kiezen voor een meer ‘zacht’ hervormingsprogramma. “Gezien de omvang van onze staatsschuld adviseer ik de overheid alle lopende verplichtingen stipt af te lossen én zorgvuldig nieuwe leningen aan te gaan,” aldus de minister.
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- LIPPENDIENST..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..
- Vierenveertig..
- Vrouwelijk leiderschap in opmars: wat betekent een presiden…..
- ABOP op Vaderdag: “Jullie zijn het fundament van sterke gez…..
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie..
- Miracle 2 is terug met vleugje soul, scheutje liefde en nie…..
- Plein: “Wie de fout in is gegaan, moet gewoon de bak in…..
- HOE GAAN WIJ HET BETALEN?..
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke S…..
- Ann Sadi wil dat nieuw parlement uitgelekte missives als ee…..
- Na bijkans veertig jaar wederom gekwalificeerde parlementai…..
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject..