Ondanks eerdere berichten over een bestand tussen Israël en Iran, heeft de Israëlische krijgsmacht melding gemaakt van een nieuwe raketaanval vanuit Iraans grondgebied. In het noorden van Israël klonken dinsdagmiddag opnieuw luchtalarmsirenes, waarna het leger luchtafweerinstallaties inzette om de aanval te onderscheppen. Burgers zijn opgeroepen om direct de dichtstbijzijnde schuilplaatsen op te zoeken en voorlopig daar te blijven.
De Israëlische minister van Defensie heeft inmiddels aangekondigd dat er een ‘krachtige reactie’ zal volgen. “We zullen niet aarzelen om ons volk te beschermen. Elke nieuwe aanval zal met maximale precisie en intensiteit worden beantwoord,” aldus het ministerie in een officiële verklaring.
Eerder op de dag meldde president Donald Trump dat er een bestand was bereikt tussen de strijdende partijen. Ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigde de wapenstilstand en stelde dat “alle oorlogsdoelen zijn bereikt”.
Iran ontkent echter ten stelligste dat er sprake is van nieuwe raketlanceringen. Volgens de Iraanse staatstelevisie betreft het “valse Israëlische propaganda”. Een hoge functionaris van de Iraanse Opperste Nationale Veiligheidsraad noemt de Israëlische aankondiging een “daad van agressie” en waarschuwt voor militaire vergelding.
“De strijdkrachten van de Islamitische Republiek Iran zijn, zonder enig vertrouwen te stellen in de woorden van de vijand en met de vingers op de trekker, klaar om een beslissende en afschrikwekkende reactie te geven op iedere schending van de vijand,” aldus een verklaring die door Al Jazeera werd geciteerd.
De situatie blijft uiterst gespannen, terwijl diplomatieke pogingen tot de-escalatie voorlopig weinig lijken op te leveren.
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..