door Steven Seedo
PARAMARIBO — “Jullie kracht leeft in mij. Onze verhalen, onze taal, onze tradities … die draag ik met trots uit, nu meer dan ooit.” Woorden van Naomi Beerensteyn, die vrijdagavond in een goed gevulde Assuria High-Rise Event Center werd gekroond tot de nieuwe Miss Inheemse Suriname. Twaalf inheemse schoonheden namen deel aan de verkiezing.
De kroon is, zegt ze tegen de WareTijd, geen eindpunt, maar een begin van een missie om de inheemse cultuur niet alleen zichtbaar te houden, maar ook te beschermen en te vieren. Als Miss Inheemse Suriname 2025 belooft Beerensteyn haar stem te zullen gebruiken voor de jongeren, voor het behoud van identiteit en voor de waardigheid van elk inheems kind, elke vrouw, elke ouder.
“Onze verhalen, onze taal, onze tradities … die draag ik met trots uit, nu meer dan ooit”
De winnares is 21 jaar en afkomstig uit het inheemsendorp Akarani Bigi Poika meer bekend als Akarani. Beerensteyn heeft het havo succesvol afgerond. De nieuwe Miss Inheemse Suriname wil vooral de inheemse vrouwen motiveren om hun waarden en normen hoog te houden, zodat de rijke tradities blijven bloeien.
First en second runner-up werden de achttienjarige Debhra Tapoto afkomstig uit het warme Grankreek en Sheguera Biswane van Bernharddorp. Mevia Alkantara (17) uit het dorp Donderskamp (Konomeroeme) en Sarah Pané (18) uit Galibi eindigden respectievelijk op de vierde en vijfde plaats.
De prijs voor het mooiste ontwerp ging ook dit jaar naar Nolda Bouterse. Vorig Jaar werd Sheniva Krimbo van het inheemsendorp Kalebaskreek gekroond tot Miss Inheemse Suriname.
- Multimiljonair wil de eerste rechtse president van Bolivia …..
- Arbeiders in Peruaanse hoofdstad Lima vinden meer dan 1000 …..
- Afdeling LBB/Natuurbeheer neemt deel aan Green Awareness Ex…..
- Groeiende deelname Green Awareness Expo Torarica Group..
- VIDS roept op tot erkenning van grondenrechten op Dag der I…..
- Chinese oorlogsschepen arriveren in verre oosten van Ruslan…..
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..