door Steven Seedo
PARAMARIBO — “Jullie kracht leeft in mij. Onze verhalen, onze taal, onze tradities … die draag ik met trots uit, nu meer dan ooit.” Woorden van Naomi Beerensteyn, die vrijdagavond in een goed gevulde Assuria High-Rise Event Center werd gekroond tot de nieuwe Miss Inheemse Suriname. Twaalf inheemse schoonheden namen deel aan de verkiezing.
De kroon is, zegt ze tegen de WareTijd, geen eindpunt, maar een begin van een missie om de inheemse cultuur niet alleen zichtbaar te houden, maar ook te beschermen en te vieren. Als Miss Inheemse Suriname 2025 belooft Beerensteyn haar stem te zullen gebruiken voor de jongeren, voor het behoud van identiteit en voor de waardigheid van elk inheems kind, elke vrouw, elke ouder.
“Onze verhalen, onze taal, onze tradities … die draag ik met trots uit, nu meer dan ooit”
De winnares is 21 jaar en afkomstig uit het inheemsendorp Akarani Bigi Poika meer bekend als Akarani. Beerensteyn heeft het havo succesvol afgerond. De nieuwe Miss Inheemse Suriname wil vooral de inheemse vrouwen motiveren om hun waarden en normen hoog te houden, zodat de rijke tradities blijven bloeien.
First en second runner-up werden de achttienjarige Debhra Tapoto afkomstig uit het warme Grankreek en Sheguera Biswane van Bernharddorp. Mevia Alkantara (17) uit het dorp Donderskamp (Konomeroeme) en Sarah Pané (18) uit Galibi eindigden respectievelijk op de vierde en vijfde plaats.
De prijs voor het mooiste ontwerp ging ook dit jaar naar Nolda Bouterse. Vorig Jaar werd Sheniva Krimbo van het inheemsendorp Kalebaskreek gekroond tot Miss Inheemse Suriname.
- War 2’-trailer: Hrithik Roshan en NTR Jr. zetten het scherm…..
- Obama reageert fel op ‘bizarre’ couppoging-beschuldiging va…..
- Vriendschap met meisje geeft man geen recht op seks zonder …..
- De wereld wordt geleid door oude mannen met haast..
- Ex-minister Walden: “President Simons is sterk gestart”..
- Viertal dag na gewapende roofoverval gearresteerd..
- Man die verdacht wordt van moord, beroept zich op zelfverde….
- ABOP mag positie nieuwe korpschef en directeur DNV invullen…..
- Historische halvefinaleplek Tammenga/Fränkel in Norceca Bea…..
- Diplomatieke spanningen tussen Colombia en Ecuador na omstr….
- Overlijdensbericht..
- Maadnbad Psycho geeft exclusieve show in Paradiso: ‘Dít is …..
- Rechter ziet voldoende bewijs: Man achter tralies voor seks…..
- Verdachte: postpakket met drugs verzonden met gestolen iden….
- Nationale Milieu Autoriteit viert eerste jubileum met nadru…..
- Minister Misiekaba ontvangt PAHO-vertegenwoordiger voor eer…..
- Eenentwintig dorpen betrokken bij duurzaam energieproject..
- ROYALTY’S VOOR IEDEREEN EVALUEREN?..
- HERBENOEMING ROEMER IS SCHAAKMAT VOOR NPS..
- Regering houdt eerste raadsvergadering..
- Ruim honderd deelnemers voor avondtrainingen SAO..