De Sector 1 commandant, de aangewezen vervanger van de plaatsvervangend commandant, Ulrich Coats van het Korps Brandweer Suriname (KBS), sprak recentelijk over de huidige situatie rondom de uitrukvoertuigen van de brandweer en de verdeling van middelen.
Een recente reeks branden in Paramaribo begin dit jaar, geeft de brandweer handen vol werk om het vuur onder controle te brengen. Coats benadrukte de huidige situatie rondom de uitrukvoertuigen van de brandweer en de verdeling van middelen. Hij verduidelijkte dat vijf nieuwe voertuigen, inclusief uitrukvoertuigen, momenteel op schema liggen voor levering. Dit deel van de inventaris is essentieel voor de repressieve uitrukvoertuigen van het korps.
Coats sprak ook over de vergelijking tussen de brandweer en de politie als het gaat om de toegewezen middelen. Hij zei dat, hoewel de politie historisch gezien een groter aandeel ontvangt, de brandweer nu naar verhouding een groter deel van de middelen krijgt.
In antwoord op de vraag, of er plannen zijn voor de modernisering en vernieuwing van brandweerkazernes, zei Coats dat dergelijke plannen al jaren op tafel liggen. “Echter, de bureaucratie, administratieve en andere redenen, hebben de uitvoering hiervan vertraagd”, aldus Coats.
Een ander belangrijk punt dat Coats aanhaalde, hoewel dat betrekking zou hebben op maritieme aanpassingen, was het belang van maritieme eenheden en aangepaste waterwegen te overwegen. In plaats van dat de uitrukvoertuigen moeten proberen te manoeuvreren door de hoofdstad, via een waterweg zouden de werkzaamheden van de brandweer doeltreffender worden, zoals dat wat afgelopen vrijdagnacht is gebeurd. Waarschijnlijk zou de uitruk veel vlotter water kunnen verkrijgen in de rivier.
Coats wees er voorts op dat brandweerlieden via waterwegen, zoals de Anton Dragtenweg, veel sneller water zouden kunnen verkrijgen, dan wanneer zij door de stad moeten rijden. Coats benadrukte het belang van goed onderhouden waterwegen en meer waterreservoirs, evenals het investeren in krachtige mammoetpompen.
Met de recente branden nog vers in het geheugen, wordt het cruciaal dat deze plannen en investeringen in de nabije toekomst worden gerealiseerd.
The post Nieuwe leiding Korps Brandweer Suriname benadrukt noodzaak voor modernisering en investering ..
- President Santokhi en IMF bespreken laatste beoordeling..
- President ontvangt vertegenwoordigers Totikamp, Nieuw-Koffi…..
- Tuin- en landbouwcursus gestart in Commewijne..
- Ruim 97.000 mensen hebben persoongegevens op kiezerslijsten…..
- Stanley Dijksteel: ‘Verkiezingsuitslag zal geen invloed heb…..
- Inbreker aangehouden en inverzekering gesteld..
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..