De Sector 1 commandant, de aangewezen vervanger van de plaatsvervangend commandant, Ulrich Coats van het Korps Brandweer Suriname (KBS), sprak recentelijk over de huidige situatie rondom de uitrukvoertuigen van de brandweer en de verdeling van middelen.
Een recente reeks branden in Paramaribo begin dit jaar, geeft de brandweer handen vol werk om het vuur onder controle te brengen. Coats benadrukte de huidige situatie rondom de uitrukvoertuigen van de brandweer en de verdeling van middelen. Hij verduidelijkte dat vijf nieuwe voertuigen, inclusief uitrukvoertuigen, momenteel op schema liggen voor levering. Dit deel van de inventaris is essentieel voor de repressieve uitrukvoertuigen van het korps.
Coats sprak ook over de vergelijking tussen de brandweer en de politie als het gaat om de toegewezen middelen. Hij zei dat, hoewel de politie historisch gezien een groter aandeel ontvangt, de brandweer nu naar verhouding een groter deel van de middelen krijgt.
In antwoord op de vraag, of er plannen zijn voor de modernisering en vernieuwing van brandweerkazernes, zei Coats dat dergelijke plannen al jaren op tafel liggen. “Echter, de bureaucratie, administratieve en andere redenen, hebben de uitvoering hiervan vertraagd”, aldus Coats.
Een ander belangrijk punt dat Coats aanhaalde, hoewel dat betrekking zou hebben op maritieme aanpassingen, was het belang van maritieme eenheden en aangepaste waterwegen te overwegen. In plaats van dat de uitrukvoertuigen moeten proberen te manoeuvreren door de hoofdstad, via een waterweg zouden de werkzaamheden van de brandweer doeltreffender worden, zoals dat wat afgelopen vrijdagnacht is gebeurd. Waarschijnlijk zou de uitruk veel vlotter water kunnen verkrijgen in de rivier.
Coats wees er voorts op dat brandweerlieden via waterwegen, zoals de Anton Dragtenweg, veel sneller water zouden kunnen verkrijgen, dan wanneer zij door de stad moeten rijden. Coats benadrukte het belang van goed onderhouden waterwegen en meer waterreservoirs, evenals het investeren in krachtige mammoetpompen.
Met de recente branden nog vers in het geheugen, wordt het cruciaal dat deze plannen en investeringen in de nabije toekomst worden gerealiseerd.
The post Nieuwe leiding Korps Brandweer Suriname benadrukt noodzaak voor modernisering en investering ..
- Achterlangs boroman binnensluipstrategie van politici moet …..
- Veel schade door brand in pand Abonestraat..
- Eddy Wijngaarde krijgt Rotary Vocational Excellence Award 2…..
- Wagenpark politie versterkt..
- Suriname positioneert zich als leider in koolstofhandel en …..
- Regering neemt cruciale besluiten in strijd tegen corruptie..
- Korps Politie neemt nog eens 15 auto’s in ontvangst..
- Dharmvir Mungra is lijsttrekker van De Nieuwe Leeuw..
- Voetbalwedstrijden van 20 februari 2025 – Uitslagen..
- BESCHOUWING — Lantibedrijven op de schop..
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..