Twee micro-ondernemers met een beperking ontvingen gisteren hun bedrijfsplan uit handen van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J). Dit gebeurde in het kader van het project “Ondersteuning en Zelfredzaamheid voor Mensen met een Beperking,” dat wordt uitgevoerd door de Stichting Productieve Werk Eenheden (SPWE) onder het ministerie van AW en J.
Minister Mac Andrew benadrukte dat het project in lijn is met het regeringsbeleid ‘Leave no one behind’ en gericht is op het bevorderen van de zelfredzaamheid van mensen met een beperking. “Het is van groot belang om deze mensen te ondersteunen in hun ondernemerschapsdoelen, zodat zij niet alleen bijdragen aan hun eigen welzijn, maar ook aan de bredere economie,” aldus de minister.
De vijf geselecteerde deelnemers van dit project, die eerder niet in aanmerking kwamen voor financiële middelen, werken in verschillende sectoren zoals de productie van marinade, retail en het kweken van legkippen. Ze gaven aan behoefte te hebben aan begeleiding en ondersteuning om hun onderneming op te zetten of uit te breiden. Het BNTF-9-programma (Basic Needs Trust Fund) speelde een cruciale rol in de selectie van deze ondernemers.
Twee van de vijf ondernemers ontvingen op de dag van de uitreiking een dynamisch “canvasplan,” waarmee zij hun bedrijfsstructuur kunnen ontwikkelen en een lening kunnen aanvragen bij financiële instellingen. Het bedrijfsplan is een belangrijke stap richting het verkrijgen van financiële steun en is “bankable”, wat betekent dat het bruikbaar is voor banken en andere kredietverstrekkers.
De twee ondernemers die het bedrijfsplan ontvingen, zijn de heer Vola, die ondanks zijn lichamelijke beperking een winkel runt in Atjoni, en mevrouw Abelintie, die met haar visuele beperking legkippen kweekt. Beide ondernemers worden geprezen voor hun doorzettingsvermogen en veerkracht.
Simone Haridat, projectcoördinator bij SPWE, sprak vol lof over de durf van deze ondernemers. Ze benadrukte dat het canvasplan hen niet alleen helpt om hun bedrijf te structureren, maar ook om toegang te krijgen tot de nodige financiering. “Dit project biedt hen niet alleen de tools om te ondernemen, maar ook de kans om hun zelfredzaamheid te versterken,” voegde Haridat toe.
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..
- Situatie bij Esther Stichting blijft ongewijzigd en zorgwek…..
- Nieuwe brugconstructie in Suriname is conform international…..
- Baitali in beroep bij IDB tegen gunning infrastructureel we…..
- BEP houdt trainingssessie voor haar DNA-kandidaten..
- Bond luchthavenbeheer stelt ultimatum tot vrijdag; heft act…..
- Normale afhandeling van SLM vluchten ..
- Baitali verzet zich tegen ‘oneerlijke gunning’ infrastructu…..
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..
- Luchthavenbeheer handelt per 00.00 uur geen SLM-vluchten af..
- ABOP-topper Betterson neemt OKB kwalijk dat misstanden in m…..