De zittingstermijn van de leden van De Nationale Assemblee (DNA) loopt af op 29 juni 2025. Daarmee eindigt ook het mandaat van de zittende assembleeleden, die op 29 juni 2020 werden geïnstalleerd. Suriname maakt zich nu op voor de samenstelling van een nieuw parlement en de verkiezing van de president en vicepresident.
Tijdens de eerste vergadering van het nieuwe parlement worden de voorzitter en vicevoorzitter van DNA gekozen. Hiervoor is een absolute meerderheid van 26 stemmen vereist. De beoogde coalitie van de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 beschikt samen over 34 zetels en kan dus zelfstandig de leiding van het parlement bepalen.
Suriname suriname verneemt dat oud-vicepresident Ashwin Adhin naar voren wordt geschoven als kandidaatvoorzitter van DNA. Voor het vicevoorzitterschap wordt huidig vicepresident Ronnie Brunswijk nadrukkelijk genoemd.
Na de installatie van het nieuwe parlement en de verkiezing van de leiding volgt de stemming over het presidentschap. Zowel de president als de vicepresident worden gekozen met een tweederdemeerderheid van minimaal 34 stemmen in DNA. De zittingstermijn van president Chan Santokhi en vicepresident Brunswijk loopt af op 16 juli.
Ook de coalitievorming krijgt inmiddels steeds duidelijker vorm. Suriname suriname verneemt dat de ABOP vier ministeries krijgt: Justitie en Politie, Binnenlandse Zaken, Regionale Ontwikkeling, en Natuurlijke Hulpbronnen. De NPS, die de nieuwe vicepresident zal leveren, krijgt twee ministersposten. De PL krijgt eveneens twee ministeries, terwijl de BEP één ministerie toegewezen krijgt. A20 krijgt het ministerie van Economische Zaken, waarbij Andrew Baasaron is voorgedragen als kandidaat-minister. De nieuwe president moet de voordrachten goedkeuren.
De NDP zal de resterende zeven ministeries beheren. Bronnen melden echter dat het aantal ministeries mogelijk wordt uitgebreid. Zo zou Sport- en Jeugdzaken opnieuw als zelfstandig ministerie worden ingesteld, en komt er mogelijk een ministerie van Oil & Gas.
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..
- Santokhi: ‘Gunstig als monumentale overheidspanden in hande…..
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp..
- Processen-verbaal worden gecontroleerd: uitslag nog niet de…..
- Hindifest: kleurrijke mix van culturen, muziek en saamhorig…..
- Rovers binden nachtwaker vast bij mislukte inbraak Melkcent…..
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspec…..
- Curtis Hofwijks geeft nieuwe samenwerking voordeel van de t…..
- BEKENDMAKING AFSLUITING Hernhutterstraat i.v.m. Asfalt Hers…..
- DA’91-voorzitter Del Castilho: “Groei in stemmen is hoopgev…..
- Het Gemenebest: een wereldwijd netwerk van 56 landen vereni…..
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..