De zittingstermijn van de leden van De Nationale Assemblee (DNA) loopt af op 29 juni 2025. Daarmee eindigt ook het mandaat van de zittende assembleeleden, die op 29 juni 2020 werden geïnstalleerd. Suriname maakt zich nu op voor de samenstelling van een nieuw parlement en de verkiezing van de president en vicepresident.
Tijdens de eerste vergadering van het nieuwe parlement worden de voorzitter en vicevoorzitter van DNA gekozen. Hiervoor is een absolute meerderheid van 26 stemmen vereist. De beoogde coalitie van de NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 beschikt samen over 34 zetels en kan dus zelfstandig de leiding van het parlement bepalen.
Suriname suriname verneemt dat oud-vicepresident Ashwin Adhin naar voren wordt geschoven als kandidaatvoorzitter van DNA. Voor het vicevoorzitterschap wordt huidig vicepresident Ronnie Brunswijk nadrukkelijk genoemd.
Na de installatie van het nieuwe parlement en de verkiezing van de leiding volgt de stemming over het presidentschap. Zowel de president als de vicepresident worden gekozen met een tweederdemeerderheid van minimaal 34 stemmen in DNA. De zittingstermijn van president Chan Santokhi en vicepresident Brunswijk loopt af op 16 juli.
Ook de coalitievorming krijgt inmiddels steeds duidelijker vorm. Suriname suriname verneemt dat de ABOP vier ministeries krijgt: Justitie en Politie, Binnenlandse Zaken, Regionale Ontwikkeling, en Natuurlijke Hulpbronnen. De NPS, die de nieuwe vicepresident zal leveren, krijgt twee ministersposten. De PL krijgt eveneens twee ministeries, terwijl de BEP één ministerie toegewezen krijgt. A20 krijgt het ministerie van Economische Zaken, waarbij Andrew Baasaron is voorgedragen als kandidaat-minister. De nieuwe president moet de voordrachten goedkeuren.
De NDP zal de resterende zeven ministeries beheren. Bronnen melden echter dat het aantal ministeries mogelijk wordt uitgebreid. Zo zou Sport- en Jeugdzaken opnieuw als zelfstandig ministerie worden ingesteld, en komt er mogelijk een ministerie van Oil & Gas.
- CASAS: “EU-besluit is extra stimulans voor luchtvaartverbet…..
- Kolossale Saharastofwolk trekt over Cariben..
- Surinaamse ontwerpers en modellen tonen talent..
- Atompai: ‘We moeten niet herhalen wat afgelopen vijf jaar i…..
- Camerabeelden tonen gewelddadige roofoverval te Mon Plaisir..
- Door CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen tijdeli…..
- Opheffen van het ministerie van Arbeid is gebrek aan bewust…..
- Lijk vierde vermiste passagier bootongeluk geborgen..
- Surinam Airways mag voorlopig niet naar de EU vliegen..
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..
- Anne-marie Helena Tijndal..
- NPS houdt vast aan afwijzing staatsgreep en Decembermoorden..
- VSB: ‘Nieuwe regering moet snel aan de slag met goed bestuu…..
- EU verbiedt vluchten uit Suriname; SLM blijft vliegen via w…..
- Gevallen kabinet-Schoof gaat demissionair verder..
- Chan huilt en Jenny juicht..