PARAMARIBO — Op een geheime locatie is maandagavond na intense gesprekken die bijkans vijf uren hebben geduurd eindelijk een regeerakkoord bereikt en getekend door de nieuwe coalitie onder leiding van de NDP. Echter is het akkoord niet getekend door de Abop onder leiding van Ronnie Brunswijk. Volgens een verklaring van de partij staat de Abop wel achter de inhoud van het regeerakkoord.
Het akkoord draagt de naam ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving’. In de verklaring staat dat de voorgenomen samenwerking tussen de politieke partijen NDP, NPS, PL, A20 en BEP, maandag officieel is bekrachtigd met de ondertekening.
“Hoewel de Abop zich kon stellen achter de inhoud van het akkoord heeft zij nog tijd nodig om tot ondertekening over te gaan”
De eerste aanzet van deze samenwerking vond plaats op 27 mei 2025 in Courtyard by Marriott. De vijf coalitiepartners hebben zich gecommitteerd aan een samenwerking waarin de vooruitgang van Suriname centraal staat en bestuurders dienstbaar zijn aan het volk.
De coalitie stelt zich ten doel om binnen deze regeertermijn ook tastbare resultaten, neer te zetten. Simultaan zal worden gewerkt aan een solide economische basis door onder andere de staatsuitgaven te rationaliseren en de verdiencapaciteit van de staat te verhogen.
Dit document is meer dan een schriftelijk akkoord; het is een belofte aan het volk van Suriname. Na vijftig jaar is het tijd dat Suriname daadwerkelijk op eigen benen staat en zelf haar ontwikkelingskoers bepaalt. Hoewel de Abop zich kon stellen achter de inhoud van het akkoord heeft zij nog tijd nodig om tot ondertekening over te gaan.
- Man steekt ouderlijke woning in brand..
- Shaq.sr vaart andere koers in Nederland..
- VHP condoleert de NPS met overlijden van DNA-lid Patricia E…..
- VHP betuigt medeleven na overlijden parlementariër Patricia…..
- De stem van het volk!..
- Oude voet..
- Meer investering nodig in menselijk kapitaal bij Meteorolog…..
- Ashwin Adhin zorgt voor paniek op de valutamarkt..
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementar…..
- Suriname: ‘de tantes en ooms’ als voedingsbodem…..
- Etnel mist nog net derde termijn in DNA..
- BESCHOUWING — Suriname verdient betere politici dan opportu…..
- President Santokhi: “Patricia Etnel was een gedreven en kun…..
- Minister Ori: “Gebrek aan vakdocenten schaadt onderwijsontw…..
- NPS-parlementariër Patricia Etnel overleden..
- Rusland over Etnel: ze is gaan rusten..
- Iran overweegt vergeldingsmaatregelen na grootschalige Amer…..
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: ̶…..
- Laat Chelle je vertelle!: De reis van een grappige ziel naa…..
- Natio wil Gold Cup afsluiten met zege tegen Dominicaanse Re…..
- De genegeerde opdracht van de kiezers aan de politiek..