In slechts twee weken tijd heeft de Chinese animatiefilm Nezha 2 een verbluffend aantal van 200 miljoen bioscoopbezoekers getrokken. Daarmee is het niet alleen de succesvolste Chinese film ooit, maar ook de meest bekeken niet-Engelstalige film wereldwijd.
De film, die op 29 januari uitkwam tijdens het Chinese nieuwjaar, speelt zich af in een magische wereld waarin de jonge held Nezha, samen met zijn voormalige rivaal Aobing, de strijd aangaat tegen de duistere krachten van de Oost-Chinese Zee. De mythologische figuur Nezha, gebaseerd op een 16e-eeuws literair werk, symboliseert thema’s als lot, zelfbeschikking en opoffering – waarden die duidelijk aanslaan bij het Chinese publiek.
Met een productiebudget van 76 miljoen euro is Nezha 2 de duurste Chinese animatiefilm ooit, maar dat bedrag verbleekt bij de recordopbrengst van ruim 1,4 miljard euro. Daarmee laat de film zelfs de vorige Chinese kaskraker, The Battle at Lake Changjin, ver achter zich.
Het gigantische succes is mede te danken aan regisseur Yang Yu, die zichzelf in drie jaar tijd omschoolde tot animator. Onder zijn leiding werkten meer dan 4000 mensen en 130 bedrijven mee aan de productie van deze epische film.
Internationaal begint Nezha 2 inmiddels ook terrein te winnen. De film is al te zien in de VS en Australië en wordt binnenkort uitgebracht in verschillende Aziatische en Afrikaanse landen. Of de film naar Nederland komt, is nog onbekend.
- Dodelijke Botsing tussen Bus en Vrachtwagen in Zimbabwe: 24…..
- Israël en Hamas Akkoord over Gevangenenruil tijdens Wapenst…..
- “Mi ede weri in a strafoso”..
- Paus Franciscus Opgenomen in Rome vanwege Luchtweginfectie..
- Hoofdziekenhuis van Haïti verwoest door brand te midden van…..
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..