De kersverse ambassadeur van Brazilië in Suriname, Felipe Costi Santarosa, heeft zijn geloofsbrieven officieel overhandigd aan president Chan Santokhi. Hij neemt hiermee de functie over van zijn voorganger, Laudemar Aguiar. De plechtigheid vond plaats op maandag 26 februari in het Presidentieel Paleis.
Suriname en Brazilië onderhouden al 49 jaar diplomatieke betrekkingen. In een gesprek met de Communicatiedienst Suriname (CDS) benadrukte ambassadeur Santarosa de hechte relatie tussen beide landen, vooral op het gebied van technische samenwerking. Hij ziet echter nog veel ruimte voor verdere groei, met name op economisch vlak.
Foto: Kabinet van de President
De diplomaat wil zich inzetten voor het stimuleren van de handelsbetrekkingen tussen beide landen. “Daarnaast zal ik inspelen op de ontwikkelingen in de olie- en gassector, waarin Brazilië een schat aan ervaring heeft, zowel in dienstverlening als in productie,” verklaarde hij. Hij gelooft dat deze expertise de commerciële samenwerking tussen Suriname en Brazilië aanzienlijk kan versterken.
De samenwerking tussen beide landen beslaat meerdere strategische domeinen, waarbij Braziliaanse kennis en technologie bijdragen aan de duurzame ontwikkeling van Surinaamse sectoren. Via het Braziliaanse Agentschap voor Samenwerking (ABC) hebben Suriname en Brazilië een van de meest omvangrijke samenwerkingsverbanden in het westelijk halfrond. Dit richt zich onder meer op defensie, justitie, politie, gezondheidszorg, onderwijs en landbouw.
Foto: Kabinet van de President
Daarnaast worden er gezamenlijke initiatieven ontwikkeld op het gebied van migratie, economie en wetenschappelijk onderzoek.
- MES OP DE KEEL?..
- Santokhi en Ali bespreken voortgang brug Corantijnrivier..
- Bhikharie: gross van producten uit India zijn niet vreemd v…..
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres..
- Oproep om te kiezen voor een vrouwelijke president: Een nie…..
- Ook Jogging-track te Lelydorp in samenwerking met India ger…..
- Eline Daisy Octavia Deul (91) Rotterdam 3-2-2025..
- Henna Lilian Henry (73) Paramaribo 30-1-2025..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Goodi…..
- Bee wacht verantwoording van president af rond in opspraak …..
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen..
- Zoete wraak basketballers Yellow Birds op CLD..
- “DE VS DENKT DAT REVOLUTIONAIREN TERRORISTEN ZIJNR…..
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integrit…..
- BIZA beschuldigt Financiën voor uitdagingen bij terinzagele…..
- Santokhi: ‘Je hoeft niet van Chan te houden, Chan houdt wel…..
- Overvolle vuilstortplaats in Moengo baart districtscommissa…..
- Narcotica Brigade voert surveillances uit..
- Minister Ramdin heeft grote kans om Caribische vertegenwoor…..
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland..
- Tandarts in woning overvallen en beroofd..