Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) is met de beëdiging van twee nieuwe leden en een plaatsvervangend lid aanzienlijk versterkt. Kamlesh Ganesh en Ilahi Rafiq Naushad Sohorad-Ali zijn beëdigd tot leden, en Ravin Jiawan tot plaatsvervangend lid van het Onafhankelijk Kiesbureau. De beëdigingsceremonie vond plaats op maandag 17 maart 2025 in het Presidentieel Paleis.
Hierbij waren onder meer aanwezig; leden van de Raad van Ministers en de directeuren Nasier Eskak van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Adjaykoemar Moensi van het Kabinet van de President. De beëdiging werd noodzakelijk door het uittreden van de leden Gloria de Mees en SharmaLakhisaran, en plaatsvervangend lid Qi Chun Nancy Zhang uit het Onafhankelijk Kiesbureau. Hierdoor moesten de opengevallen plekken tijdig ingevuld worden.
Tijdens de ceremonie benadrukte president Santokhi het belang van het OKB als een onafhankelijke en onpartijdige instelling die een cruciale rol speelt in het verkiezingsproces in Suriname. Het OKB heeft sinds oktober 2023 ook de taak om kiezerslijsten goed te keuren. Hij riep de nieuw beëdigde leden op om hun verantwoordelijkheid met integriteit uit te voeren en om hun bijdrage te leveren in het behouden van het imago van Suriname als land met eerlijke en transparante verkiezingen.
Het staatshoofd stond stil bij de urgentie om snel te vervolgen met het werk vooral in het kader van de, binnen 2 maanden, komende verkiezingen. “Er is weinig leertijd voor jullie”, beklemtoonde hij. Tegelijkertijd gaf hij aan dat er nog ruimte is om samen met de overige leden een team te vormen en via gerichtetraining de benodigde expertise verder te ontwikkelen. “Wij hebben de overtuiging dat OKB met dit versterkt team nog effectiever zal functioneren. Wij kijken uit naar de vruchten van uw werkzaamheden,” sloot de president af. Met deze nieuwe benoemingen blijft het Onafhankelijk Kiesbureau gewaarborgd in haar taak om toezicht te houden op het democratisch proces in Suriname.
- Politie treft drugs en munitie in goktent aan..
- Volgens de Israëlische Shin Bet:..
- Gazan Chirurg Beschuldigt Israël van Gerichte Marteling..
- Russische Sojoez-2.1a Lanceert Progress MS-30 naar ISS..
- Bevolkingsbeleid moet Surinamers eerst beschermen..
- Samenwerking OPTSU bestaat nu uit zes partijen..
- Vrouwelijke moordverdachte vraagt rechter om diamanten kans..
- Progressieve beweging OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DN…..
- Surveillerende politieambtenaren houden twee verdachten aan…..
- Landbouwontwikkeling in Tawajaripolder stagneert door grond…..
- ECD onderzoekt klachten en voert controle op bedrijven en w…..
- Gajadien: ‘Grondenrechtenvraagstuk complexer dan gedacht…..
- KPS: Bestuurders van rij- en voertuigen, ga na of u een ver…..
- Man in bushuisje overleden; geen misdrijf..
- VIDS heeft presidentiële werkgroep Chinalco op de lange baa…..
- Acht vrouwen slachtoffer van mensenhandel..
- Wetgeving e-bike moet snel aangenomen worden..
- Cubaans koppel gearresteerd voor mensenhandel en mensensmok…..
- Bromfietser overlijdt bij aanrijding met personenauto..
- Lijk manspersoon aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur overhandigt geloofsbrieven …..