PARAMARIBO — “De situatie is nijpend en bedrijven willen overgaan tot het ontslaan van personeel”, waarschuwde voorzitter Anwar Lall Mohamed van de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname (VRTS). “Daarom wordt er tijdig aan de bel getrokken.” Op haar verzoek werd de vereniging dinsdag ontvangen door president Chandrikapersad Santokhi om de uitdagingen binnen de sector te bespreken.
De zorgpunten van VRTS betreffen onder meer jaren opgelopen achterstanden in betalingen van spectrumgelden. Ook het vergunningenbeleid van de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS) vormt een zorgpunt voor de VRTS. Het bestuur hield het staatshoofd voor dat de radio- en televisiebedrijven niet in staat zijn te voldoen aan de betalingen in US dollars. Ook de verhogingen van de spectrumgelden en tarieven voor nutsvoorzieningen vormen een zware last.
“De situatie is nijpend en bedrijven willen overgaan tot het ontslaan van personeel”VRTS-voorzitter Anwar Lall Mohamed
Santokhi stelde een nieuw team van deskundigen in om een inventarisatie te maken van alle beschikbare informatie en oplossingsmodellen voor de zorgpunten van de VRTS. Het staatshoofd verwacht na twee weken een advies, dat in de regeringsraad kan worden behandeld, zodat er een definitief besluit kan worden genomen.
Eerder geen definitieve oplossing
In het persbericht wordt aangegeven dat Santokhi in 2023 al een team onder leiding van Arleen Emanuels, voormalig waarnemend algemeen directeur van zijn kabinet, had aangewezen om alle vraagstukken van de vereniging door te nemen. Ook werd er aan de minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) gevraagd om partijen aan te horen en met de deskundigen te werken aan oplossingen. “Uit die gesprekken zijn er een aantal voorstellen voortgekomen, maar deze hebben niet geleid tot een definitieve oplossing”, wordt woensdag in het persbericht gemeld.
Om tot een definitief besluit te komen, heeft de president partijen dinsdag verzocht om vanuit dezelfde informatiepositie te vertrekken in het overleg. Santokhi wees partijen erop dat het overleg beter zal gaan als alle partijen dezelfde informatiepositie hebben. Hij stelde voor dat TCT, TAS, VRTS en het team van deskundigen de al bestaande informatie met elkaar uitwisselen.
Indien er verschillen zijn moeten deze eerst worden besproken en aangevuld. Daarna kunnen partijen volgens de president gezamenlijk werken aan oplossingsvoorstellen. “Ik denk dat we allemaal een oplossing willen vinden. Niemand wil dat deze sector kapotgaat. Laten we naar de bedragen kijken en uiteindelijk een oplossing zoeken die voor alle partijen beter is”, merkte het staatshoofd op.
Het bestuur van de Vereniging Radio- en Televisiebedrijven Suriname. [: kabinet van de president]
- Dharmvir Mungra is lijsttrekker van De Nieuwe Leeuw..
- Voetbalwedstrijden van 20 februari 2025 – Uitslagen..
- BESCHOUWING — Lantibedrijven op de schop..
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..
- D Mattos George Raymon..
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..