Het ministerie van Openbare Werken (OW) is gestart met de bouw van een nieuw pompgemaal in Creola. Hiermee wordt gereageerd op klachten uit de gemeenschap over het gebrekkig functioneren van het huidige ROS-pompgemaal. De nieuwe installatie moet een duurzame oplossing bieden voor de terugkerende wateroverlast in het gebied.
De bouw is inmiddels van start gegaan en verloopt voorspoedig. Het contract is ondertekend met Unimax Contractors N.V., terwijl het ingenieursbureau Sunecon het project begeleidt. Volgens het ministerie worden momenteel voorbereidende werkzaamheden verricht, zoals bodemonderzoek. De benodigde palen en damwanden zijn reeds besteld en worden binnenkort geleverd. De oplevering van het nieuwe pompgemaal staat gepland voor april 2026.
Het huidige pompgemaal, dat onder de verantwoordelijkheid valt van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), blijkt onvoldoende te functioneren bij hevige neerslag en verhoogde waterstanden in de Saramaccarivier. Het gebied Creola, oorspronkelijk ingericht als landbouwpolder, ligt laag en grenst direct aan de rivier, wat het extra kwetsbaar maakt voor overstromingen.
In 2021 en 2022 werd Creola getroffen door ernstige wateroverlast als gevolg van aanhoudende regenval en hoge rivierstanden. De ringdam die het gebied tot nu toe heeft beschermd, blijkt in combinatie met het bestaande pompsysteem niet langer toereikend.
Het nieuwe pompgemaal zal een betrouwbaardere regulering van de waterhuishouding mogelijk maken, aldus het ministerie. OW spreekt haar waardering uit voor het geduld van de gemeenschap en benadrukt dat er hard gewerkt wordt aan een blijvende oplossing voor de problemen.
- Simons beschikbaar als presidentskandidaat..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal..
- Commewijne schrapt 31 kandidaten van de lijst..
- Twintigjarige aangehouden met cocaïne en marihuana..
- BEP bereidt 51 DNA-kandidaten voor op verkiezingen..
- Politie houdt M.K. aan met 6,2 gram cocaïne..
- Dansdocent Shaneaka Gibbs: ‘Ik ben zelf een smeltkroes net …..
- Louis heeft vast meegekeken..
- ONAFHANKELIJKE VERKIEZINGEN?..
- SDU-voorzitter Celsius Waterberg: ‘Weer spoorwegen in Surin…..
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..