Het ministerie van Openbare Werken (OW) is gestart met de bouw van een nieuw pompgemaal in Creola. Hiermee wordt gereageerd op klachten uit de gemeenschap over het gebrekkig functioneren van het huidige ROS-pompgemaal. De nieuwe installatie moet een duurzame oplossing bieden voor de terugkerende wateroverlast in het gebied.
De bouw is inmiddels van start gegaan en verloopt voorspoedig. Het contract is ondertekend met Unimax Contractors N.V., terwijl het ingenieursbureau Sunecon het project begeleidt. Volgens het ministerie worden momenteel voorbereidende werkzaamheden verricht, zoals bodemonderzoek. De benodigde palen en damwanden zijn reeds besteld en worden binnenkort geleverd. De oplevering van het nieuwe pompgemaal staat gepland voor april 2026.
Het huidige pompgemaal, dat onder de verantwoordelijkheid valt van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), blijkt onvoldoende te functioneren bij hevige neerslag en verhoogde waterstanden in de Saramaccarivier. Het gebied Creola, oorspronkelijk ingericht als landbouwpolder, ligt laag en grenst direct aan de rivier, wat het extra kwetsbaar maakt voor overstromingen.
In 2021 en 2022 werd Creola getroffen door ernstige wateroverlast als gevolg van aanhoudende regenval en hoge rivierstanden. De ringdam die het gebied tot nu toe heeft beschermd, blijkt in combinatie met het bestaande pompsysteem niet langer toereikend.
Het nieuwe pompgemaal zal een betrouwbaardere regulering van de waterhuishouding mogelijk maken, aldus het ministerie. OW spreekt haar waardering uit voor het geduld van de gemeenschap en benadrukt dat er hard gewerkt wordt aan een blijvende oplossing voor de problemen.
- Sherwin Valies – Gedreven door verandering, toegewijd aan S…..
- Aanbestedingen en integriteit: VHP’ers, geef een protestste…..
- Brandkast met sieraden en horloge buitgemaakt..
- NDP betwist CHS-standpunt over vervanging overleden kandida…..
- Amoksi: politie niet ingezet voor veiligheid tijdens campag…..
- RECHTVAARDIGE PENSIOENEN..
- Ingi tori..
- VSB diep bezorgd over wijze van aanbestedingen..
- Mogelijke betrokkenheid bewakingspersoneel bij inbraak CBB..
- Rusland: “NPS is klaar om Suriname weer op koers te brengen…..
- Stembusgang Ecuador: Nek-aan-nekrace tussen Noboa en Gonzal…..
- Politie Santodorp beëindigt 6-jarige vete tussen jeugdigen …..
- Curaçao North Sea Jazz verwacht ook dit jaar veel Surinaams…..
- BRUNSWIJKS BLADGOUD BLADDERT AF..
- DE NIET NAGEKOMEN BELOFTEN VAN CHAN..
- Reactie OKB op opvatting Van Dijk-Silos over artikel 137 Ki…..
- ‘Verloedering verdrukt het hart tot bloeding’..
- Santokhi verlengt termijn Anti-Corruptie Commissie en breid…..
- Aanpak personeelstekort bij politie: herverdeling van taken…..
- Mini-kunstgrasveld in Moengotapoe stimuleert sportontwikkel…..
- BEP-kandidaat Ceciel Pinas: Van bankier en advocaat naar de…..