President Chandrikapersad Santokhi heeft Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van het Hof van Justitie. Het staatshoofd noemde de beëdiging een bijzonder moment voor rechtstaat en de rechterlijke macht. De beëdigingsceremonie vond plaats op woensdag 21 mei 2025 op het Presidentieel Paleis.
President Santokhi gaf aan dat deze plechtigheid niet alleen een belangrijk startpunt markeert in de carrière van een toegewijde professional, maar ook een bredere ontwikkeling weerspiegelt binnen de rechterlijke macht van ons land. Hij benadrukte dat de regering de institutionele versterking en verdere verzelfstandiging van de rechterlijke macht tot een prioriteit heeft gemaakt.
In goed overleg met de rechterlijke macht zijn de afgelopen jaren concrete beleidsmaatregelen genomen. “Een van de resultaten zien we vandaag in de persoon van mevrouw Sanches, die deel uitmaakt van een groeiende en versterkte rechterlijke macht”, aldus de president.
Sinds 2020 is het aantal rechters in Suriname aanzienlijk toegenomen van 13 naar 32. Dat is een aanzienlijke versterking, maar nog niet voldoende. Daarom zijn er momenteel verschillende opleidingen gaande. Deze groei is mede mogelijk gemaakt door internationale samenwerking, waaronder ondersteuning via een EU Grant-programma.
De president benadrukte dat kwantiteit alleen niet genoeg is. “We moeten ook werken aan kwaliteitsversterking, verdere verzelfstandiging, meer onafhankelijkheid, professionalisering van de rechterlijke macht en het instandhouden van de scheiding der machten.” In dat kader wordt er intensief samengewerkt met instituten in de regio en daarbuiten, waaronder de Caribbean Court of Justice.
Volgens president Santokhi zal de rechterlijke macht altijd onderdeel blijven van de samenleving en dienstbaar moeten zijn aan de maatschappij, omdat vele maatschappelijke vraagstukken bij de rechterlijke macht terechtkomen. Hij sprak mevrouw Sanches toe en zei dat ze is beëdigd in een tijd van transformatie binnen de rechterlijke macht. “Uw rol als rechter is niet alleen juridisch, maar ook moreel en maatschappelijk van betekenis. De samenleving verwacht rechtvaardigheid, integriteit en transparantie. Bovenal moet het recht zijn beloop kennen, ongeacht iemands positie of achtergrond”, sprak het staatshoofd.
- Twee drugsverdachten aangehouden aan Duytsweg te Henarpolde…..
- Docenten AdeKUS verlangen naar aquatisch ecologisch laborat…..
- OPTSU kandidaat voelt zich weer veilig na kap incident met …..
- Medewerkers Bufaz volgen bijscholingscursus nieuw Burgerlij…..
- 39-jarige man opgepakt die zich voordeed als agent..
- Adhin: “Het volk moet kunnen eten”..
- Woningbrand Nickerie mogelijk aangestoken: 2 verdachten in …..
- RBT-Paramaribo houdt man aan die zich als politieambtenaar …..
- Voorzitter DA’91: ‘geen water in de wijn, wij bundelen niet…..
- Verkiezingen onder druk..
- Ruzie over goud mondt uit in steekpartij..
- Officiële lancering programma ‘Royalty voor Iedereen’..
- Jogi: Misleiding en slecht bestuur bij uitgifte bouwkavels …..
- Minister Vorswijk niet op de hoogte van 1000 toewijzingsbri…..
- Reactie op: VHP de feiten achter de cijfers!..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (3/slot): ‘Regels stamme…..
- Wilfried James Lieuw-A-Len..
- Politieke partijen niet op één lijn over IMF-vervolgprogram…..
- Korpschef Bryan Isaacs in Georgetown gekozen als Second Vic…..
- OPTSU: geen tweede IMF maar eigen opties benutten voor econ…..
- Nederlandse Tweede Kamer praat slavernijverleden en herstel..