Tekst en beeld Samuel Wens
BOVEN-SURINAME — Het nieuwe kiesstelsel van landelijke evenredigheid, is niet bekend in delen van het binnenland. Dat blijkt uit gesprekken die de Ware Tijd heeft gevoerd met diverse dorpelingen uit het Boven-Surinamegebied in district Sipaliwini.
Edgar André Dikan, ondervoorzitter tevens woordvoerder van de politieke partij BEP, vindt het niet vreemd dat het begrip ‘landelijk evenredigheidstelsel’ niet bekend is in het achterland. Hij wijst erop dat de centrale overheid heeft nagelaten om de bevolking in haar eigen talen te informeren over dit nieuwe kiessysteem.
“Na de wettelijke terinzagelegging op 12 februari zullen de bewoners worden geïnformeerd over de verandering in het kiesstelsel”Sabitrie Gangapersad
Als oplossing draagt hij voor dat de politieke partijen inkomen. “De partijen moeten hun sympathisanten leren hoe ze moeten stemmen.” Echter, hij blijft erbij dat de verantwoordelijkheid bij de overheid ligt. Hij doet daarom alsnog een dringende oproep aan de overheid om de bevolking voor te lichten over het nieuwe systeem.
Verkiezingskalender
Sabitrie Gangapersad, voorzitter van de commissie Voorlichting verkiezingen 2025, zegt desgevraagd tegen de Ware Tijd, dat er wel degelijk een voorlichtingsmissie in het binnenland is uitgevoerd. Er bestaat een verkiezingskalender, die strikt wordt nageleefd. “Na de wettelijke terinzagelegging op 12 februari zullen de bewoners worden geïnformeerd over de verandering in het kiesstelsel”, geeft ze aan.
Lucenda Schmidt, schoolleider in het gebied, zegt tegen de krant niet te zijn geïnformeerd over het landelijke evenredigheidsstelsel. Zij blijft erbij dat er geen voorlichting is gegeven in haar woonplaats. “Ik ben huiverig dat het laat is voor de vele mensen van de dorpen die het lezen niet machtig zijn”, klinkt ze bezorgd.
- Volleybalbond test kunstvloer en digitaal referee systeem u…..
- Frans-Guyanese delegatie in Suriname voor Amazone-samenwerk…..
- Boender bespreekt voortgang bauxietproject in Apoera..
- Zware onweersbuien kustgebied niet uitgesloten..
- Paus haalt uit naar Trump’s anti-immigratiebeleid in open b…..
- Stichting Dierenbescherming en Readytex introduceren unieke…..
- president: AOV zal worden verhoogd; stroomprijzen niet..
- Trump zet Jordanië onder druk; koning verzet zich tegen ont…..
- Tuinbouwtraining biedt kansen voor kanszoekende jongeren in…..
- Gedetailleerde voorbereiding Caribisch Gerechtshof op recht…..
- Column: Lijstduwer, als constitutioneel rechterlijke dwalin…..
- 11 ministeries en overheidsdiensten overschrijden salarisse…..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (4): Oppositie stoomt zich…..
- Guyana erkent Tigri niet als grondgebied van Suriname..
- Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afri…..
- SWM ontzenuwt valse berichten: ‘Drinkwater volkomen veili…..
- STVS ontstemd over niet uitbetalen overuren en subsidie..
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..