Het nieuw kiesstel is rechtvaardiger en eerlijker voor in het bijzonder de ‘kleinere politieke’ partijen. Dit zei advocaat Serena Essed gisteravond in het televisieprogramma ‘Suriname Kiest’.
De wijziging van het kiesstelsel begon allemaal bij Essed die het Constitutioneel Hof vroeg om de oude kiesregeling te toetsen. Zij vond de Kiesregeling onrechtvaardig en diende het verzoek tot toetsing in bij het CHof. Dit resulteerde in de wijziging daarvan naar een landelijk evenredigheidsstelsel.
In haar ogen was dit systeem niet eerlijk. Zij gaf een toelichting wat de belangrijkste wijzigingen zullen zijn bij de stembusgang in vergelijking met de vorige verkiezingen. Het gaat bij de komende verkiezingen om een noodzakelijke wijziging, waarna de integrale wijziging van de Kiesregeling nog moet plaatsvinden.
Essed, die voorheen lid was van Alternatief 2020, geeft aan geen spijt van te hebben dat zij niet meer politiek actief is. Zij kan nu vanuit een neutrale plek een bijdrage leveren. Zij roept op om kritisch te zijn bij het kiezen van leiders.
- Nieuw hoofdkwartier Volksgezondheid officieel geopend..
- Mevrouw Drohpati Narain..
- Mevrouw Drohpati Narain..
- Voedselpakketten en chagrijn..
- #36 NPS-kandidaat Kenneth Pallees, voor integer leiderschap..
- OWC: Naam ‘Yogh Fontein’ niet-legitiem..
- Ministerie van Onderwijs keurt naamswijziging fontein Vaill…..
- SRD 1500 voor ambtenaren in april en mei goedgekeurd in spo…..
- Centrale Bank van Suriname houdt US$-valutaveiling..
- Miss Suriname 2025 en Miss World Suriname 2025 klaar om Sur…..
- Integere politici..
- Wifi-project op middelbare scholen bijna afgerond: Nickerie…..
- Groenhartpark in Saramacca in ontwikkeling; 60 van de 90 bo…..
- NPS belofte: ‘corruptie zal worden aangepakt’..
- Hypermodern nieuw pand voor Volksgezondheid..
- Structuurvisie moet ruimtelijke inrichting Suriname onderst…..
- Journalist Annelies Brinkman (59) overleden..
- Rovers slaan genadeloos toe bij gezin tijdens woningoverval..
- PCS-patiënt vermist na verwoestende brand..
- Houten volkswoning komt tot leven in theaterstuk ‘Oso Tori …..
- Sewdien: “Rijstsector moet beschermd worden tegen wereldwij…..