Het ministerie van Volksgezondheid heeft eindelijk een nieuw hoofdkwartier. Het moderne gebouw aan de Rode Kruislaan is op maandag 14 april 2025 door president Chandrikapersad Santokhi geopend.
Volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid gaat met de ingebruikname van het nieuwe gebouw een droom en langgekoesterde wens van velen in vervulling. Het oude gebouw kampte met veel uitdagingen die werken heel moeilijk maakten. Het nieuwe gebouw beschikt over de nodige voorzieningen voor de medewerkers. En de afdelingen van het ministerie die verspreid waren, zijn nu onder één dak.
President Santokhi sprak van een state-of-the-art gebouw, dat symbool staat voor de ontwikkeling op het gebied van gebouwelijke voorzieningen en infrastructuur. “De regering moet dit als beleid maken en werken naar de meest moderne architectonische gebouwen, omdat het aangezicht van het land verandert en dit uitstraling geeft aan de samenleving”, zei het staatshoofd. Hij erkende dat er fors is geïnvesteerd in het gebouw, maar benadrukte dat deze investeringen passen binnen een breder beleidskader waarin ook aandacht is voor basale voorzieningen.
Minister Ramadhin gaf aan dat het nieuwe gebouw is opgezet volgens een modern concept van open werkplekken, met extra aandacht voor personeelszorg. Het beschikt over een conferentiezaal voor 150 personen, 12 vergaderruimtes, een kinderdagverblijf, een kolfruimte voor zogende moeders, een bibliotheek en aparte eetgelegenheden voor zowel medewerkers als bezoekers.
Ook de huisstijl van het ministerie is aangepast in lijn met het nieuwe gebouw. Het gebouw kan worden gerekend tot de categorie ‘groene gebouwen’. Er is inmiddels een aanvraag gedaan voor EDGE-certificering (Excellence in Design for Greater Efficiencies). Na afronding van dit traject zal dit het eerste officieel gecertificeerde EDGE-gebouw van Suriname zijn. Als blijk van waardering zijn de 12 vergaderruimtes vernoemd naar pioniers in de Surinaamse gezondheidszorg.
De vertegenwoordiger van de PAHO/WHO in Suriname, Yafflo Ouattara, zei dat deze toewijzing de inzet van de regering weerspiegelt om de samenwerking met internationale partners te versterken en de nationale capaciteit verder uit te bouwen. Hij noemde het nieuwe gebouw een functionele ruimte waar ideeën worden gedeeld, beleid wordt vormgegeven en diensten worden ontwikkeld ter bescherming en bevordering van de gezondheid van alle inwoners van Suriname.
- Trump sluit aanval op Iraanse nucleaire installaties niet u…..
- Gracia Ormskirk maakt zich sterk voor verbetering van het o…..
- Urmie, Monique van der Vloot (58) Antwerpen 13-4-2025..
- Edward Ciriel Jeffry Belfort (59) Paramaribo 7-4-2025..
- Minister Ramadhin in de wolken met nieuw pand..
- Criminele bendes en witwassen van strafbare feiten..
- Brunswijk noemt personen die Wendy Jap A Joe wegwillen hypo…..
- Column: Respect voor volk of vrees voor vonnis..
- ABC-programma Suriname Kiest terug op kanaal 4.2..
- CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe: ‘Het is ongegronde kritiek t…..
- Ravi Bhattoe: “Simons verdient applaus als toekomstige pres…..
- Burgerinitiatief Suriname, VSB en VES analyseren partijprog…..
- GRA en Mohamed in conflict over Lamborghini in lopende rech…..
- Artsen overwegen acties door achterstallige betalingen..
- Fernandes Mendes: uitleg OKB over plaats Edward Belfort, he…..
- Distributie tweede fase Indiase voedselgift gestart..
- China dringt er bij de VS op aan om tarieven ‘volledi…..
- Intrekken projecten is damagecontrole, zegt Bronto Somohard…..
- Edgar Dikan: ‘Met eerste plek op stembiljet staan wij strat…..
- Politie De Nieuwe Grond pakt man op die onderdelen graafmac…..
- Defensie gestart met aanleg Groenhart Park in Saramacca..