PARAMARIBO — Met het aanvaarden van de geloofsbrieven van de niet-residerende ambassadeurs van Hongarije, Italië en Japan is een belangrijke stap gezet in de versterking van de diplomatieke banden met de drie landen, meldt de Communicatiedienst Suriname in een persbericht. President Chandrikapersad Santokhi benadrukte dinsdag in het presidentieel paleis Surinames bereidheid om nauwer samen te werken en het belang van internationale samenwerking als motor voor duurzame ontwikkeling en economische vooruitgang.
Miklós Tamás Halmai, ambassadeur van Hongarije, toonde zich enthousiast over de samenwerking met Suriname. Hij benadrukte de mogelijkheden op het gebied van waterbeheer, onderwijs en investeringen.
Ambassadeur Akima Umezawa wees erop dat Suriname en Japan al ruim vijftig jaar een relatie hebben. Hij sprak over de samenwerking op het gebied van visserij, landbouw en economische diversificatie en prees de rijke natuur en culinaire diversiteit van Suriname.
(lees verder onder de )
Akima Umezawa, ambassadeur van Japan (r) en president Chandrikapersad Santokhi. [: kabinet van de president]
Alessandro Cortese, ambassadeur van Italië, stond stil bij de sterke bilaterale relatie en gaf aan zich in te zetten voor een verdere verdieping van de samenwerking, met name op het gebied van energie, landbouw en toerisme. Hij haalde onder meer aan dat een Italiaans bedrijf twee miljard US dollar heeft geïnvesteerd in de Surinaamse brandstofsector.
In het presidentieel paleis waren dinsdag ook aanwezig Anilkumar Padarath, honorair consul van Japan in Suriname, en tweede ambassadesecretaris Manami Kato. Verder was minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en International Samenwerking van de partij.
De niet-residerende ambassadeur van Italië Alessandro Cortese (l) schudt president Chandrikapersad Santokhi de hand. [: kabinet van de president]
- Laurens Neede: ‘Deze president kan geen land besturen’..
- Opiniepeiling: NPS en A20 kunnen meest profiteren van nieuw…..
- Vicevoorzitterschap Krishnadath in bestuur Caribische Voetb…..
- Herstelwerkzaamheden dijk Weg naar Zee gestart..
- PVP gaat in hoger beroep tegen CHS en president..
- Landelijk trainingen met stakeholders voor implementatie on…..
- De Nieuwe Leeuw: ‘Volk moet rechtstreeks controle krijgen o…..
- Status Para Plantages ongewijzigd in nieuw Burgerlijk Wetbo…..
- Driedaagse conferentie over conventionele en traditionele g…..
- Van alles wat zon, wolken en regen..
- Regering ondertekent Nationaal Early Childhood Development …..
- Trump negeert gerechtelijk bevel: 238 leden van Venezolaans…..
- Orseline Adolfine Helouise Komproe-Loe (94) Amsterdam 11-3…..
- Xamara Olivia Sedoc (42) Amsterdam 12-3-2025..
- Venezolaanse PDVSA zet olieactiviteiten Chevron voort..
- ‘Bij het kiezen van kandidaten gaat men af op vertrouwen…..
- ECD-beleid moet kinderen betere kansen bieden en achterstan…..
- Column: Eindelijk uit de ivoren toren..
- Actie bij Esther Stichting: hulpbehoevenden in hulpeloze to…..
- Naasten doodgeschoten Aisi Bijlhout (20): ‘We kennen deze j…..
- Bisschop Choennie: “Gratis onderwijs is geen oplossing voor…..