Nicaragua en Suriname versterken revolutionaire banden met boodschap van eenheid en vriendschap. Foto: Nationale Assemblee van Suriname.
De Regering van Nationale Verzoening en Eenheid van Nicaragua feliciteert Jennifer Geerlings-Simons met haar historische verkiezing als eerste vrouwelijke president van Suriname. Dit onderstreept de solidariteit en verdiept de broederschap tussen beide landen.
Verwante inhoud:Nicaragua bevestigt revolutionaire solidariteit met Venezuela op 214e Onafhankelijkheidsdag
Op 6 juli 2025 stuurde de Nicaraguaanse regering, onder leiding van president Daniel Ortega Saavedra en vicepresident Rosario Murillo, een hartelijke felicitatiebrief aan Jennifer Geerlings-Simons. Hierin benadrukken zij de blijvende vriendschap en revolutionaire solidariteit tussen beide landen, geworteld in gedeelde strijd voor onafhankelijkheid, soevereiniteit en sociale rechtvaardigheid.
De brief uit Nicaragua’s vreugde en trots over deze democratische mijlpaal en brengt warme groeten over namens het Nicaraguaanse volk. Ook wordt de hechte band met Surinames Nationale Democratische Partij (NDP) benadrukt, als onderdeel van een traditie van revolutionaire strijd en wederzijdse steun voor soevereiniteit en welzijn.
De regering herbevestigt Nicaragua’s toewijding aan Caribische broederschap en zusterschap, met oog voor regionale eenheid tegen imperialistische druk en voor sociale vooruitgang.
De brief sluit af met een broederlijke omhelzing en succeswensen voor president Geerlings-Simons, als teken van de warme band tussen beide landen. Nicaragua herhaalt haar steun aan Caribische buurlanden in hun streven naar soevereiniteit, ontwikkeling en rechtvaardigheid.
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-ra…..
- Nurmohamed corrigeert uitspraak over Brunswijk en graafmach…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (8): De schadelijke …..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59..
- Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’..
- Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties..
- Betalingsregeling voor Surinaamse radio- en tv-bedrijven na…..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied..
- Vakbond CBvS verscherpt morgen acties indien oplossing uitb…..
- Betalingsregeling moet Vereniging Radio- en Televisiebedrij…..
- Blok 59 in Surinaams zeegebied terug naar Staatsolie na ter…..
- Ex ontvreemdt telefoon van moeder van zijn kind en belandt …..
- Sampie: “Grondrechten en onderwijs in het binnenland moeten…..
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen..
- Het Hoogste Circus van Staat..
- Torarica Resort viert 63 jaar als boegbeeld van Surinaamse …..
- Adhin wil opheldering over uitgaven en benoemingen: “Begrot…..
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en …..
- Rotary Quota heeft nieuw bestuur..
- Maffia bij DNV?..
- Ex-partner pleegt zelfmoord na brute houweraanval op ex-vro…..