Met vier zeges uit zeven wedstrijden heeft Niaaz Salarbaks ongeslagen de Keti Koti Open op zijn naam geschreven. Hij bleef zondag collega-Federatiemeester (MF) Rinaldo Kemnaad en Candidate Federatiemeester (CMF) Sharvan Debipersad voor, die het toernooi eveneens afsloten zonder een partij te verliezen.
Beide dammers lieten in de laatste ronde echter steken vallen, die hen duur kwamen te staan in de strijd om de titel. Salarbaks profiteerde daar optimaal van. Terwijl Kemnaad en Debipersad in de slotronde elk niet verder kwamen dan een remise tegen respectievelijk Cliff Karijodrono en MF Arwien Bhagwandas, boekte Salarbaks een reglementaire zege op Phavankoemar Basdewsing.
Door die overwinning eindigde hij op 11 punten, één punt meer dan Kemnaad. Daarachter eindigden vijf dammers met 9 punten, onder wie Debipersad, die op basis van weerstandspunten derde werd. Bhagwandas en Regie Ketoe completeerden de top vijf.
De top vijf kwam naast trofeeën ook in aanmerking voor geldprijzen. Ook de beste zestigplusser, John Schmeltz, en de beste U20-speler, Kevin Munshi, ontvingen een geldprijs. Aan de Keti Koti Open, die werd georganiseerd in het kader van de herdenking van de afschaffing van de slavernij, namen in totaal 24 dammers deel. Het toernooi, dat op 24 juni van start ging, werd afgewerkt in het Denksportcentrum.
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- Tanzaniaanse zanger lanceert nieuwe song in Suriname..
- Jongeren centraal in zesdelige serie slavernijverleden Den …..
- Ori bij viering 162 jaar afschaffing slavernij in Suriname:…..