MAROWIJNE — Nog deze maand moet de elektrificatievoorziening voor het dorp Lemtjiebon in het Lawa- en Tapanahonygebied worden opgeleverd meldt het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) in een persbericht. Met het opzetten van het stroomnetwerk is op 31 maart een aanvang gemaakt middels het handmatig heien van de eerste paal. “De elektrificatievoorziening van Lemtjiebon is, mede door de inspanningen van de (ex-) assembleeleden Geneviévre Jordan en Cyrano Asoiti en de waargenomen urgentie, eerder op gang gebracht”, verklaart het ministerie.
Tijdens de missie, die van 27 tot en met 31 maart plaatsvond, werd ook een locatie in het dorp Agaigoni, tegenover het dorp Benanoe, aangewezen voor de zogenoemde Manlobie-cluster die er zal worden opgezet. Het hybride zonne-energiesysteem zal stroom leveren aan diverse dorpen, vanaf Tabiki tot en met het dorp Manlobie, en zal volgens NH bestaan uit zonnepanelen, batterijopslag en een generator als back-up.ADVERTISEMENT
“De elektrificatievoorziening van Lemtjiebon is, mede door de inspanningen van de assembleeleden en de waargenomen urgentie, eerder op gang gebracht”
Bij de energievoorziening verstrekt de overheid de financiering en is het bedrijf Sinohydro Corporation Limited belast met de uitvoering, ondersteund door de Dienst Elektrificatievoorziening (DEV), een andere werkarm van het ministerie.
(lees verder onder de )
Met vereende kracht heien bewoners van Lemtjiebon de eerste paal voor de stroomvoorziening in het dorp. [: NH]
Drinkwatervoorziening
Gedurende de vijf dagen werden drinkwaterstations in Goninikiikimofo aan de Lawarivier, Benanoe, Wan Finga, Manlobie & Vandaakie, Mainsie & Poeketie aan de Tapanahonyrivier in gebruik genomen. Voorts werd binnen dit project het medische centrum te Agaigoni aangesloten op het drinkwaternetwerk van de overheid.
De ingebruikname van de oppervlaktewaterzuiveringsinstallaties zijn onderdeel van het grootschalige drinkwaterproject voor Boven-Suriname en Tapanahony (BOSAQ II). De uitvoering ligt in handen van het Belgische bedrijf BOSAQ, met ondersteuning van de Dienst Watervoorziening (DWV), een werkarm van NH.
Volgens NH dragen basisvoorzieningen als drinkwater en energie bij aan de uitvoering van zijn beleid, dat is gestoeld op de duurzame ontwikkelingsdoelen 6 en 7. Die twee streven naar toegang tot schoon drinkwater en betrouwbare energie voor iedereen tegen 2030.
NH-minister David Abiamofo stond aan het hoofd van de vijfdaagse missie in het achterland. In de delegatie zaten zijn directeuren Water (Gonda Asadang) en Energie (Valerie Lalji), DNA-voorzitter Marinus Bee, Abop-parlementariër Asoiti, onderminister Jordan van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en diverse functionarissen van NH.
Onder toeziend oog van NH-minister David Abiamofo (r) wordt de drinkwatervoorziening van de dorpen Manlobie en Vandaakie in gebruik genomen. [: NH]
- Wereldtentoonstelling 2025 opent in Japan te midden van tur…..
- Verschil van inzicht over vervanging overleden verkiezingsk…..
- Bronto in Nickerie: “Ik steun Mathoera, maar het volk betaa…..
- President Santokhi schort grote projecten op na maatschappe…..
- Minister Mathoera neemt afstand van omstreden besluiten: “I…..
- DNA-fracties willen spoedvergadering over ernstige kwesties..
- ‘Stuitend hoe de integriteit van Wendy Jap A Joe is aangeta…..
- Frans regiment creëert kansen voor jongeren..
- Simons: “Wat deze regering achterlaat, is erger dan wat zij…..
- Lloyd de Meza brengt muzikale liefdesode uit: ‘Bouwen met J…..
- Denise Jannah hoofdvakdocent zanginterpretatie Conservatori…..
- Regering gebonden aan algemene beginselen van behoorlijk be…..
- Ruim 120 militairen moeten nog bevorderd worden..
- Bewolking met af en toe wat regen..
- President en OKB hebben overlegmoment..
- President Trump in uitstekende gezondheid volgens jaarlijks…..
- Woede bij politieke partijen over resultaat beroep bij pres…..
- Verbetering woningsituatie militairen prioriteit minister M…..
- Somohardjo schaart zich achter uitspraak Mathoera; vertrouw…..
- Mathoera: ‘Ik heb altijd mijn stem laten horen’..
- President stopt drie grote infrastructurele projecten per d…..