Newmont Suriname heeft aangekondigd dat het 10 tot 15 procent van het personeelsbestand bij haar Merian-operaties zal inkrimpen. De maatregel maakt deel uit van een bredere herstructurering van de kostenstructuur om de lange termijn duurzaamheid van de mijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarin openheid is betracht richting zowel medewerkers als andere belanghebbenden. Tijdens deze bijeenkomsten heeft Newmont de operationele en financiële uitdagingen van de Merian-mijn toegelicht. Sinds 2021 is de goudproductie met 48 procent afgenomen, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
Ondanks eerder genomen kostenbesparende maatregelen zijn volgens Newmont aanvullende stappen onvermijdelijk. “De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar noodzakelijk om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de operaties te waarborgen,” aldus de verklaring van het bedrijf.
Newmont stelt dat getroffen medewerkers op een respectvolle en zorgvuldige wijze zullen worden begeleid tijdens de transitie. Het bedrijf benadrukt zijn blijvende betrokkenheid bij de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van zijn personeel en het onderhouden van transparante communicatie met alle stakeholders.
The post Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken ..
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..