Newmont Suriname heeft aangekondigd dat het 10 tot 15 procent van het personeelsbestand bij haar Merian-operaties zal inkrimpen. De maatregel maakt deel uit van een bredere herstructurering van de kostenstructuur om de lange termijn duurzaamheid van de mijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarin openheid is betracht richting zowel medewerkers als andere belanghebbenden. Tijdens deze bijeenkomsten heeft Newmont de operationele en financiële uitdagingen van de Merian-mijn toegelicht. Sinds 2021 is de goudproductie met 48 procent afgenomen, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
Ondanks eerder genomen kostenbesparende maatregelen zijn volgens Newmont aanvullende stappen onvermijdelijk. “De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar noodzakelijk om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de operaties te waarborgen,” aldus de verklaring van het bedrijf.
Newmont stelt dat getroffen medewerkers op een respectvolle en zorgvuldige wijze zullen worden begeleid tijdens de transitie. Het bedrijf benadrukt zijn blijvende betrokkenheid bij de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van zijn personeel en het onderhouden van transparante communicatie met alle stakeholders.
The post Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken ..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..