Newmont Suriname heeft aangekondigd dat het 10 tot 15 procent van het personeelsbestand bij haar Merian-operaties zal inkrimpen. De maatregel maakt deel uit van een bredere herstructurering van de kostenstructuur om de lange termijn duurzaamheid van de mijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarin openheid is betracht richting zowel medewerkers als andere belanghebbenden. Tijdens deze bijeenkomsten heeft Newmont de operationele en financiële uitdagingen van de Merian-mijn toegelicht. Sinds 2021 is de goudproductie met 48 procent afgenomen, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
Ondanks eerder genomen kostenbesparende maatregelen zijn volgens Newmont aanvullende stappen onvermijdelijk. “De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar noodzakelijk om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de operaties te waarborgen,” aldus de verklaring van het bedrijf.
Newmont stelt dat getroffen medewerkers op een respectvolle en zorgvuldige wijze zullen worden begeleid tijdens de transitie. Het bedrijf benadrukt zijn blijvende betrokkenheid bij de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van zijn personeel en het onderhouden van transparante communicatie met alle stakeholders.
The post Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken ..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..