Newmont Suriname heeft aangekondigd dat het 10 tot 15 procent van het personeelsbestand bij haar Merian-operaties zal inkrimpen. De maatregel maakt deel uit van een bredere herstructurering van de kostenstructuur om de lange termijn duurzaamheid van de mijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarin openheid is betracht richting zowel medewerkers als andere belanghebbenden. Tijdens deze bijeenkomsten heeft Newmont de operationele en financiële uitdagingen van de Merian-mijn toegelicht. Sinds 2021 is de goudproductie met 48 procent afgenomen, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
Ondanks eerder genomen kostenbesparende maatregelen zijn volgens Newmont aanvullende stappen onvermijdelijk. “De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar noodzakelijk om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de operaties te waarborgen,” aldus de verklaring van het bedrijf.
Newmont stelt dat getroffen medewerkers op een respectvolle en zorgvuldige wijze zullen worden begeleid tijdens de transitie. Het bedrijf benadrukt zijn blijvende betrokkenheid bij de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van zijn personeel en het onderhouden van transparante communicatie met alle stakeholders.
The post Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken ..
- Patricia, Uma..
- Bee bedankt DNA‑personeel voor jarenlange steun..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis opgehev…..
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..
- Officiële spellingvoorstellen Saamaka en Okanisi is histori…..
- TotalEnergies vergroot aanwezigheid in Surinames offshore..
- Zes landen nemen deel aan internationaal Arthy Lie Taekwond…..
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoor…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..
- Suriname roept op tot solidariteit en hervorming tijdens OA…..
- Hakrinbank sluit 2023 af met SRD 57 miljoen winst en sterke…..
- TotalEnergies investeert fors in werkgelegenheid, technolog…..