Newmont Suriname heeft aangekondigd dat het 10 tot 15 procent van het personeelsbestand bij haar Merian-operaties zal inkrimpen. De maatregel maakt deel uit van een bredere herstructurering van de kostenstructuur om de lange termijn duurzaamheid van de mijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarin openheid is betracht richting zowel medewerkers als andere belanghebbenden. Tijdens deze bijeenkomsten heeft Newmont de operationele en financiële uitdagingen van de Merian-mijn toegelicht. Sinds 2021 is de goudproductie met 48 procent afgenomen, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
Ondanks eerder genomen kostenbesparende maatregelen zijn volgens Newmont aanvullende stappen onvermijdelijk. “De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar noodzakelijk om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de operaties te waarborgen,” aldus de verklaring van het bedrijf.
Newmont stelt dat getroffen medewerkers op een respectvolle en zorgvuldige wijze zullen worden begeleid tijdens de transitie. Het bedrijf benadrukt zijn blijvende betrokkenheid bij de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van zijn personeel en het onderhouden van transparante communicatie met alle stakeholders.
The post Newmont schrapt banen bij Merian-mijn om kosten te drukken ..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..
- Tanzaniaanse zanger lanceert nieuwe song in Suriname..
- Jongeren centraal in zesdelige serie slavernijverleden Den …..
- Ori bij viering 162 jaar afschaffing slavernij in Suriname:…..
- Nieuwe aanhouding in spraakmakende goudroof Sun Parklaan..
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden..
- VHP beslist later vandaag als kandidaten worden ingediend..
- ‘Lakhisaran wijdde zijn leven aan de publieke dienst en rec…..
- Juspol-directeur Sharma Lakhisaran gisteravond overleden..
- 34 DNA-leden steunen kandidatuur Simons en Rusland voor hoo…..
- Brunswijk: ‘Als ik heb gewonnen, kan niemand mij weghalen a…..
- Kwamalasamutu ontvangt mobiele zaagmachine..
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland..
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp..
- Man mishandelt en bedreigt zijn partner met bierfles..
- Simons en Rusland voorgedragen als kandidaten voor presiden…..
- Vier jaar cel voor ontvoerder van militair Rodney Cairo..
- John Emile Stuger..