Newmont heeft vandaag bevestigd dat het een reductie van 10–15% in het personeelsbestand op haar Merian-operaties heeft aangekondigd. Hierover had het personeel aan de bel getrokken. Volgens het bedrijf is de afvloeiing onderdeel van de herziening van de kostenstructuur en voor operationale duurzaamheid op lange termijn. De goudproductie van de mijn is sinds 2021 met 48% gedaald.
In een verklaring stelt Newmont dat het bedrijf de afgelopen maanden een open en transparante communicatie heeft gehad met zowel medewerkers, andere interne belanghebbenden als externe stakeholders. Tijdens deze bijeenkomsten zijn belangrijke bedrijfsontwikkelingen gedeeld en zijn de operationele en financiële uitdagingen waarmee de Merian-operaties worden geconfronteerd, toegelicht. Naast de daling van de goudproductie bij Merian, zijn de operationele kosten met 50% gestegen. Hierdoor komt de duurzaamheid van de operaties op lange termijn onder druk.
Hoewel er al diverse initiatieven zijn genomen om de kostenstructuur te verbeteren, zijn aanvullende maatregelen noodzakelijk. De moeilijke beslissing om personeelsreducties door te voeren is niet lichtvaardig genomen, maar is nodig om aan te sluiten bij de huidige realiteit van de mijn en om de continuïteit van de Merian-operaties te waarborgen.
Het bedrijf hecht grote waarde aan de toewijding en inzet van haar medewerkers, nu meer dan ooit. Er zal een gestructureerde, zorgvuldige aanpak worden gehanteerd om ervoor te zorgen dat medewerkers die getroffen worden, met respect en vertrouwen worden ondersteund tijdens deze transitie.
“Newmont blijft zich inzetten voor de ontwikkeling van Suriname, het welzijn van haar medewerkers en een open, transparante dialoog met alle belanghebbenden, terwijl het bedrijf op verantwoorde wijze inspeelt op de huidige uitdagingen en de impact op haar medewerkers tot een minimum beperkt”, aldus de verklaring van het bedrijf.
- KPS bestaat 130 jaar..
- DOLLARISATIE..
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer..
- Natio-doelman Vaessen in belangstelling van topclubs Mexico…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend DNA-voorzitter..
- Felle woningbrand aan Duisburglaan..
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestr…..
- JusPol reageert op beschuldigingen richting Amoksi: geen po…..
- Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nationale…..
- Ondernemingen die deelnemen aan SURGE-programma volgen MEL-…..
- HAKRINBANK TE KOOP..
- Moeder en oom steken auto en woning in brand vanwege arrest…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter..
- Patricia, Uma..
- Bee bedankt DNA‑personeel voor jarenlange steun..
- Technische storing operatieafdeling Diakonessenhuis opgehev…..
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..