Newmont heeft nog geen ontslagvergunning aangevraagd voor de aangekondigde afvloeiing van arbeiders. De eerste groep medewerkers zou al in augustus het bedrijf moeten verlaten, maar de formele procedure is nog niet opgestart. Dat bevestigt Joelle Panka, voorzitter van de Newmont Werknemers Organisatie (NWO), tegenover Suriname suriname.
Panka geeft aan dat het NWO-bestuur inmiddels drie gesprekken heeft gevoerd met de directie van Newmont over de voorgenomen afvloeiing. “We zijn geïnformeerd over het voornemen en de manier waarop het bedrijf dit wil uitvoeren. We zijn echter van mening dat het aantal afvloeiingen tot een minimum beperkt moet blijven,” zegt hij.
Hoewel de NWO afwijzend staat tegenover verplichte afvloeiingen, wil de organisatie geen werknemers tegenhouden die vrijwillig willen vertrekken onder voorwaarden die hen aanspreken. Volgens Panka is het bedrijf van oordeel dat de afvloeiing noodzakelijk is, maar de vakbond wacht het verdere proces af. “De overheid moet immers nog goedkeuring verlenen.”
De vakbond heeft inmiddels een brief gestuurd aan de nieuwe minister met het verzoek tot een kennismakingsgesprek en om het standpunt van de organisatie uiteen te zetten. Tot vorige week was er nog geen ontslagvergunning ingediend.
Ook over de hoogte van de vertrekvergoeding bestaat nog geen duidelijkheid. Er is nog geen concreet bedrag genoemd en het is nog onduidelijk of er gewerkt zal worden met een uniform afvloeiingsmodel of dat dit afhankelijk zal zijn van dienstjaren en uurloon.
“Voor nu kan Newmont enkel overgaan tot vrijwillige afvloeiing. Er zijn mensen die aangeven dat ze al jaren in zware omstandigheden werken en bereid zijn te vertrekken als de vergoeding goed is,” aldus Panka.
Hij benadrukt dat de uiteindelijke beslissing bij de regering ligt, die ook aandeelhouder is in het bedrijf. “Als mensen werkloos raken, is dat een zorg voor de overheid. Wij verwachten niet dat zomaar een ontslagvergunning wordt verleend zonder een degelijk afvloeiingsplan dat de noodzaak en de voordelen voor de continuïteit van het bedrijf op lange termijn onderbouwt,” stelt de NWO-voorzitter.
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..
- Zwijgen was goud geweest..
- 12 vrouwen exposeren hun kunsten tijdens “Inspiring Woman E…..
- Leerling in sloot geduwd na pesterijen op school: politie g…..
- ‘EBS-directeur Brunswijk weet niet met macht om te gaan…..
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar.
- OM: Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..
- Vicepresident belooft transparantie en goede relatie met de…..
- Politiezorg..
- Blue Water Suriname krijgt logistiek contract voor Noble Co…..
- Man die vriendin Jihaneve Fitz-James doodde met 258 messtek…..
- Man die vriendin Jihaneve Fitz-James doodde met 258 messtek…..
- Natuur kent geen afval – een oproep tot herwaardering van h…..
- Straatleven als spiegel van de samenleving: wat leren onze …..
- President houdt spoedbijeenkomst met stakeholders luchtvaar…..
- Vier Surinaamse geneeskundestudenten afgestudeerd op Cuba..
- Stanley Archibald Rellum..