Mijnbouwbedrijf Newmont Suriname heeft bevestigd, dat het een personeelsreductie van 10 tot 15 procent zal doorvoeren op zijn Merian-operaties. De maatregel maakt deel uit van een bredere strategie om de kostenstructuur van de site te herzien en de operationele duurzaamheid op lange termijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarbij medewerkers, vakbonden en andere belanghebbenden zijn geïnformeerd over de aanhoudende uitdagingen binnen de operatie. Sinds 2021 is de goudproductie bij Merian met 48 procent gedaald, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
“Hoewel er al diverse initiatieven zijn genomen om de efficiëntie te verbeteren, zijn aanvullende maatregelen noodzakelijk”, stelt Newmont in een verklaring.
“De moeilijke beslissing om het personeelsbestand te verkleinen is niet lichtvaardig genomen, maar wel noodzakelijk, gezien de huidige realiteit van de mijn.”
Newmont benadrukt dat de transitie op een zorgvuldige en respectvolle manier zal verlopen. Werknemers die worden getroffen, zullen waar mogelijk ondersteund worden bij het vinden van nieuwe perspectieven binnen of buiten het bedrijf.
Ondanks de ingrijpende stap, herhaalt het bedrijf zijn commitment aan Suriname. “We blijven ons inzetten voor de ontwikkeling van het land, het welzijn van onze medewerkers en het onderhouden van een open dialoog met alle belanghebbenden”, aldus Newmont.
De Merian-goudmijn, een joint venture tussen Newmont en de Surinaamse overheid via staatsbedrijf Staatsolie, is sinds 2016 operationeel en geldt als een van de grootste industriële investeringen in het land. De huidige maatregel onderstreept de druk waarmee de internationale mijnbouwsector geconfronteerd wordt door stijgende kosten, prijsvolatiliteit en productiedalingen.
The post Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties ..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..