Mijnbouwbedrijf Newmont Suriname heeft bevestigd, dat het een personeelsreductie van 10 tot 15 procent zal doorvoeren op zijn Merian-operaties. De maatregel maakt deel uit van een bredere strategie om de kostenstructuur van de site te herzien en de operationele duurzaamheid op lange termijn te waarborgen.
Volgens het bedrijf is de beslissing genomen na maanden van interne en externe consultaties, waarbij medewerkers, vakbonden en andere belanghebbenden zijn geïnformeerd over de aanhoudende uitdagingen binnen de operatie. Sinds 2021 is de goudproductie bij Merian met 48 procent gedaald, terwijl de operationele kosten met 50 procent zijn gestegen.
“Hoewel er al diverse initiatieven zijn genomen om de efficiëntie te verbeteren, zijn aanvullende maatregelen noodzakelijk”, stelt Newmont in een verklaring.
“De moeilijke beslissing om het personeelsbestand te verkleinen is niet lichtvaardig genomen, maar wel noodzakelijk, gezien de huidige realiteit van de mijn.”
Newmont benadrukt dat de transitie op een zorgvuldige en respectvolle manier zal verlopen. Werknemers die worden getroffen, zullen waar mogelijk ondersteund worden bij het vinden van nieuwe perspectieven binnen of buiten het bedrijf.
Ondanks de ingrijpende stap, herhaalt het bedrijf zijn commitment aan Suriname. “We blijven ons inzetten voor de ontwikkeling van het land, het welzijn van onze medewerkers en het onderhouden van een open dialoog met alle belanghebbenden”, aldus Newmont.
De Merian-goudmijn, een joint venture tussen Newmont en de Surinaamse overheid via staatsbedrijf Staatsolie, is sinds 2016 operationeel en geldt als een van de grootste industriële investeringen in het land. De huidige maatregel onderstreept de druk waarmee de internationale mijnbouwsector geconfronteerd wordt door stijgende kosten, prijsvolatiliteit en productiedalingen.
The post Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties ..
- Learning for Life gemeenschapsproject voor horecasector..
- Afscheidswoorden voorzitter Assemblee Marinus Bee..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend voorzitter van De Nat…..
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskand…..
- Braderie Wit Santi brengt ondernemende vrouwen samen op 1 j…..
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang..
- Rabindre Parmessar nu fungerend voorzitter van DNA..
- 130 jaar KPS: van de samenleving, in de samenleving en voor…..
- Explosie door lekkende gascilinder zet houten woning in lic…..
- LEERKRACHTEN ZIJN AL DECENNIA BEDELAARS..
- POLITIEKE WIL EN SKALIANS..
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore…..
- Rusland formeel vicepresidentskandidaat van de NPS; ministe…..
- Keti Koti-avond roept op tot herschrijven van geschiedenis …..
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift..
- Vrouw doet aangifte uit angst voor brandstichting door buur…..
- KPS bestaat 130 jaar..
- DOLLARISATIE..
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer..
- Natio-doelman Vaessen in belangstelling van topclubs Mexico…..
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend DNA-voorzitter..